Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Londra'da Çevre için Yeni Önlem

İngiltere'nin başkenti Londra'da çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla yeni uygulamaya geçiliyor. 'Low Emission Zone' (Düşük Emisyon Bölgesi) içinde herhangi bir şekilde seyahat edecek araç sahiplerinin, kentin ulaşımını düzenleyen Transport for London (TFL) adlı kuruluşa kayıt yaptırması gerekiyor.

Millyet Gazetesi/Alpaslan DÜVENngiltere'nin başkenti Londra'da çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla yeni uygulamaya geçiliyor. 'Low Emission Zone' (Düşük Emisyon Bölgesi) içinde herhangi bir şekilde seyahat edecek araç sahiplerinin, kentin ulaşımını düzenleyen Transport for London (TFL) adlı kuruluşa kayıt yaptırması gerekiyor. Londra'da 4 Şubat 2008 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan uygulamaya Türkiye, Almanya, Fransa veya Kıbrıs'tan gelecek olan kamyon, otobüs ve benzeri büyük araçlar da uymak zorunda. TFL, yaptığı açıklamada, kayıt yaptırmadan Low Emission Zone bölgesinde seyreden kamyon ya da otobüs sürücülerine çok büyük cezalar verilebileceği uyarısı yapıldı.

Cezası günlük 200 sterlin
Açıklamada, kayıt yaptırmamanın cezasının günlük 200 sterlin olduğu kaydedilirken, ayrıca 1000 sterlin de günlük ceza verileceği belirtildi. Low Emission Zone standartlarında olan araçların, yüzde 100 indirim alabilmeleri için mutlaka TFL'ye kayıt yaptırmaları gerekiyor.
Londra Düşük Emisyon Bölgesi uygulaması 4 Şubat 2008 tarihinde yürürlüğe girdiğinde, Avrupa'daki kamyon, otobüs ve yolcu otobüsü operatörlerinin günlük ücret ödememeleri için harekete geçmeleri istenen açıklamada, "Düşük Emisyon Bölgesi standartlarını karşılayan veya muafiyet ya da yüzde 100 indirime hak kazanan Avrupa'daki araçlar bu bölgede seyahat etmek istiyorlarsa, araçlarını Transport for London'da (TFL) tescil ettirmeleri gerekmektedir" denildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/londrada-cevre-icin-yeni-onlem_56521.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!