Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Lüks Evi Dalga Bile Vurmadı

Ülker ve Afken Holding, kısa bir süre önce hasılat paylaşımı yöntemiyle Levent'te residence yatırımına başladı. 144 daireden oluşacak olan binada daire fiyatları 300 bin dolar ile 1.5 milyon dolar arasında değişiyor.

Vatan Gazetesib>Ülker ve Afken Holding, kısa bir süre önce hasılat paylaşımı yöntemiyle Levent'te residence yatırımına başladı. 144 daireden oluşacak olan binada daire fiyatları 300 bin dolar ile 1.5 milyon dolar arasında değişiyor. Ortaklar, Mayıs ayından bu yana piyasalarda yaşanan dalgalanmaya rağmen 30 daire sattılar.

Ülker'in arsasında yaptıkları binadaki dairelerin Haziran 2007de teslim edileceğini söyleyen Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, 70 ila 130 metrekarelik dairelerin satışından 80 milyon dolar civarında bir gelir beklendiğini belirtti. Akın, satış gelirini Ülker ile yarı yarıya paylaşacaklarını da sözlerine ekledi.

Akfen Holding ile residence projesine Ülker'in finans şirketlerini aynı çatı altında toplayan Yıldız Holding imza atıyor. Fon Finansal Kiralama, Bizim Menkul Değerler, Taç Yatırım Ortaklığı, Family Finans Kurumu, MÜSİAD'ın eski Başkanı Erol Yarar ve ailesinden satın alınan Rozi Kağıt ve Temizlik Ürünleri, Netlog Lojistik Hizmetleri, Natura Gıda Sanayi, Data Teknik Bilgisayar ile Hızlı Sistem Bilişim holdingin iştiraklerini oluşturuyor.

İnşatta büyüyecek
İnşaat sektörüne iddialı giren Ülker Grubu, kısa bir süre önce Sağlam Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı adıyla gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi de kurdu. Mayıs 2005'te Sermaye Piyasası Kurulu'ndan (SPK) kuruluş izni alan şirket, 4 Ekim 2005 tarihinde kuruluş işlemlerini tamamladı.

Kayıtlı sermayesi 50 milyon YTL, başlangıç sermayesi 7 milyon YTL olan Sağlam Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, SPK'nın gayrimenkul yatırım ortaklıklarına ilişkin düzenlemelerinde yer alan konularda çalışacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/luks-evi-dalga-bile-vurmadi_46798.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!