Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Lüks Konuta Zam Kapıda

Lüks Konut Satışlarına İnceleme!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Temmuz 2011’de kurulan Vergi Denetim Kurulu’nun, bugüne kadarki sürede 15.3 milyar TL vergi cezası kesilmesini önerdiğini bildirdi.

yapi.com.tr
Lüks Konut Satışlarına İnceleme!

Milliyet'in haberine göre, Şimşek, kurulun, jet yakıtının amaç dışı kullanımı, lüks araç ithali/satışı, e-ticaret ve konut satışlarına ilişkin araştırma yaptığını, bu doğrultuda riski görülen mükellefleri incelemeye sevk ettiğini vurguladı.

CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu’nun Vergi Denetim Kurulu’na ilişkin soru önergesini yanıtlayan Şimşek, kurulun bugüne kadar vergi incelemeleriyle toplam 15.32 milyar TL vergi cezası kesilmesini önerdiğini, 2 yılda toplam 63 bin 112 mükellefin incelendiğini, 8.5 milyar TL verginin ise tarhının önerildiğini kaydetti. Şimşek, ayrıca kurulun yürüttüğü e-teftiş kapsamında, 2012’de teftişe tabi tutulan birimlerde Hazine’ye 56.99 milyon TL gelir sağlandığını da söyledi.

Riskli mükellefler

2012’de vergi kayıp ve kaçağının önlenmesi, kayıt dışı ekonomiyle mücadele kapsamında 18 farklı konu hakkında araştırma ve inceleme başlatıldığını, bu kapsamda bazı madeni yağ türlerini akaryakıt yerine kullanmak üzere imal eden firmalarla sigara üretimi ve pazarlamasını gerçekleştiren firmalarda fiili envanter ve denetim çalışmaları yapıldığını, riskli görülen mükelleflerin incelemeye sevk edildiğini anlattı.

Bakan Şimşek, yine bu kapsamda, jet yakıtının amaç dışı kullanımı, lüks araç ithali/satışı, e-ticaret ve konut satışlarına ilişkin araştırmaların yapıldığını, riskli görülen mükelleflerin incelemeye sevk edildiğini bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/luks-konut-satislarina-inceleme_106820.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!