Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Lüks Konut Üreticileri Rotayı Pilotlara Çevirdi

Faizlerin mayıs ayından itibaren yükselmesiyle ekonomide meydana gelen dalgalanmadan olumsuz etkilenen lüks konut sektörünün imdadına pilotlar yetişti.

Zaman Gazetesi
Lüks Konut Üreticileri Rotayı Pilotlara Çevirdi

aizlerin mayıs ayından itibaren yükselmesiyle ekonomide meydana gelen dalgalanmadan olumsuz etkilenen lüks konut sektörünün imdadına pilotlar yetişti. Yüksek bedelli oldukları için satılamayan lüks konutların taliplileri aylık maaşı 10 bin doları bulan pilotlar oldu. Üç yıl önce özel havayollarının sektöre girmesiyle birlikte aylık 3-4 bin dolar arasında maaş alan pilotlar, maaşları son bir yıl içerisinde 2-3 kat artış gösterince villa tipi konutlara ilgili göstermeye başladı.

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Gökçen Kuzu, son bir aydır en yüksek talebin lüks konutlara geldiğini belirterek, 65 tane yapımı öngörülen villanın yarısının pilotlara satıldığını söyledi. İstanbul Bahçeşehir’de Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile hasılat paylaşımı yöntemiyle konut yapan Kuzu Grup, inşaatı süren bin konutluk projede en fazla satışı villa tipi evlerde gerçekleştirdi.

Gökçen Kuzu’ya göre pilotların lüks villaları tercih etme sebebi yüksek maaşlar ve Atatürk Havaalanı’na yakın olması. Kuzu İnşaat, geçtiğimiz yıl patlama yaşanan gayrimenkul sektöründe konut projelerinde penthouse (çatı katı) dairelere yer vermeye başladı. Gökçen Kuzu, üst gelir grubunun tercih ettiği bu dairelerin çok fazla ilgi gördüğünü belirtiyor. Şirket, önümüzdeki günlerde ise Anadolu yakasında yeni konut projelerine imza atmaya hazırlanıyor.

Kuzu Grup’un inşa edeceği Spradon Evleri’nde araçlara yer altından giriş sağlayacak. Ayrıca her aileye organik tarım yapabileceği 4 metrekarelik yer tahsis edildi. Grup, Ankara’da Dikmen Vadisi 3. Etap’ında başlatılan bin yüz konutluk ‘Parkvadi Evleri projesinin müteahhitliğini yapıyor. Grup, inşaatın yanı sıra İstanbul’un kanalizasyonunu temizleyen Türkiye’deki tek özel sektör firması. Herkesin Çin’den mal alıp bu ülkeye para gönderdiği bir ortamda Kuzu Grup, 6 kargo uçağını Çin Havayolu şirketine kiraya vererek yılda Türkiye’ye 50 milyon dolar para girişi sağlıyor. Önümüzdeki günlerde ise grup, memleketleri Siirt’te Türkiye’nin en büyük Bims fabrikalarından birini kuracak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/luks-konut-ureticileri-rotayi-pilotlara-cevirdi_47759.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!