Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Lüks Konuta Zam Kapıda

Lüks Konutlarla Birlikte, Kötü Kokular da Yükseliyor

Başkent’in en önemli projelerinden biri olan Dikmen Vadisi, çöplüğe döndü. Lüks konutlarının yükseldiği mahallelere, baraka kurarak yerleşen kağıt toplayıcı ve mültecilere belediyelerin ilgisiz kalmasından yakınan bölge sakinleri, “Çankaya’nın göbeğinde kokudan duramıyoruz” diye tepki gösterdi.

yapi.com.tr
Lüks Konutlarla Birlikte, Kötü Kokular da Yükseliyor

Baykent’te yıkım gerginlikleriyle gündeme gelen Dikmen Vadisi’nin 3 ve 4’üncü etabı, ‘çöplüğe’ döndü.

Hürriyet'in haberine göre, lüks konutlarının yükseldiği mahallelere, kurdukları barakalarla komşu olan kağıt toplayıcı ve mültecilerin, Dikmen’i ‘çöp yuvası’ haline getirdiğini belirten bölge sakinleri, belediyelerin konuya duyarsız kalmasından yakındı.

“Çankaya’nın göbeğinde kokudan duramıyoruz” diyen Hilal Mahallesi sakinlerinden Helin Alkan, vadideki çöp toplayanların sayısının her geçen gün daha da arttığını vurgulayarak şöyle konuştu:

Her yer sinek doldu

“Eskiden buralarda gecekondu vardı ama biz çok mutluyduk, her yer çiçek gibi tertemizdi. Hatta burada yaşayan vatandaşları yetiştirdiği meyve ve sebzeleri bile satın alırdık. Şimdi ise çöplüğe dönüştü. Her gelen baraka ve çadır kurup buraya yerleşiyor. Çöpler yüzünden her yer sinek doldu, evlerimizin pencerelerini açamayacak durumu geldik. Çankaya halkının suçu, günahı nedir.”

Başıboş köpekler dolaşıyor

Toplanan çöpler ve atıklar nedeniyle Dikmen Vadisi’nde yaşayan vatandaşlar çevredeki tüm başıboş köpeklerin vadi etrafında kol gezdiğini söyledi. Sürüler halinde dolaşan köpekler bazen vadi etrafında, bazen de çevredeki apartmanların otoparklarında yaşıyorlar.

Sefalet içinde yaşıyorlar

Vatandaşlar, Dikmen Vadisi’ne Suriyeli birçok vatandaşın yerleştiğini öne sürerek, “Konuşmalarından Türk olmadıkları anlaşılıyor. Burada insanlara da yazık, çoğu sefalet ve pislik içinde yaşıyor. Her gelen buraya yerleşiyor, barakalarda onlarca aile konaklıyor” ifadelerini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/luks-konutlarla-birlikte-kotu-kokular-da-yukseliyor_107262.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!