Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Lüks Konutun İstanbul'daki 27 Adresi

Küresel krizin etkileri kendini ülkemizde her sektörde gösterirken, lüks konut sektöründe bu etkiler diğerleri kadar hissedilmiyor. Ekonomist dergisinin Temmuz sayısındaki araştırmasına göre lüks konut projelerine olan büyük talep ile fiyatları 2-2.5 milyon dolara kadar çıkan bu projelerdeki rezidans ya da konutlar neredeyse peynir ekmek gibi

Hürriyet Gazetesi
Lüks Konutun İstanbul'daki 27 Adresi

Küresel krizin etkileri kendini ülkemizde her sektörde gösterirken, lüks konut sektöründe bu etkiler diğerleri kadar hissedilmiyor. Ekonomist dergisinin Temmuz sayısındaki araştırmasına göre lüks konut projelerine olan büyük talep ile fiyatları 2-2.5 milyon dolara kadar çıkan bu projelerdeki rezidans ya da konutlar neredeyse peynir ekmek gibi satılıyor.

Trump Towers İstanbul-Şişli

ABD başta olmak üzere, Honolulu, Dubai, Panama City gibi dünyanın önemli merkezlerinde lüks yatırımlara imza atan Trump, Avrupa’ya ilk adımını, Doğan Ailesi, Trump Organization ve Yeşil İnşaat ortak projesi ile İstanbul Şişli’de inşa edilen Trump Towers ile atıyor. Trump Towers İstanbul-Şişli, önümüzdeki günlerde örnek dairelerini ve satış ofisini açarak özel bir kampanya ile satışa çıkmaya hazırlanıyor. Biri rezidans, biri ofis olarak projelendirilmiş olan kulelerden kaba inşaatı bitmiş ve dış cephe kaplamaları takılmaya başlanmış olan rezidans kulesinin 2011 başında teslim edilmesi hedefleniyor. Projede, 40 bin 936 metrekarelik alana yayılacak 5 katlı alışveriş merkezi kompleksinde de 185 mağaza bulunacak. Trump Towers İstanbul-Şişli’nin mimari projesi Brigitte Weber Mimarlık tarafından hazırlandı. Projede, 102 ile 650 metrekare arasında değişen daire seçenekleri bulunuyor. Ofis seçenekleri ise 400 metrekareden başlayıp 2 bin metrekareye kadar çıkıyor. Biri ofis, diğeri rezidans olarak projelendirilen iki kule ve büyük bir alışveriş merkezinden oluşacak Trump Towers’in inşasını Taşyapı yürütüyor. 23 bin metrekarelik alan üzerinde inşası süren özel konseptli bir proje olarak yükselen Trump Towers İstanbul-Şişli’nin, 2010 yılında tamamlanarak hizmete girmesi planlanıyor.

Levent Loft 1

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından hayata geçirilen Levent Loft l'de toplam 144 adet ünite ve 21 farklı daire alternatifi bulunuyor. Mimari konsepti ve detay projesi Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından gerçekleştirilen proje İstanbul’da, merkezi iş alanı olarak gelişen Maslak-Levent aksında bulunuyor.

Levent Loft Bahçe

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve Yıldız Holding bünyesindeki Sağlam İnşaat tarafından Levent’te 2 bin 100 metrekare alanda hayata geçirilen Levent Loft Bahçe projesinde 82 adet daire bulunuyor. Levent Loft Bahçe’de, büyüklükleri 100 metrekare ile 210 metrekare arasında 16 farklı konut seçeneği yer alıyor. Projede 550 bin dolardan başlayan fiyatlar 1 milyon 700 bin dolara kadar çıkıyor. Mimari konsepti ve detay projesi Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından gerçekleştirilen proje İstanbul’da, merkezi iş alanı olarak gelişen Maslak-Levent aksında inşa ediliyor. İnşaatına 2007 Ağustos’ta başlanan Levent Loft Bahçe’nin 2009’un Eylül ayında teslim edilmesi hedefleniyor. Tek blok halinde 22 katlı olan proje, boğaz ve kentin panoramik görüntüsünü kapsayan geniş bir İstanbul manzarasına da sahip.

İstanbul Sapphire

Kiler GYO’nun Levent'te yatırımını gerçekleştirdiği Sapphire, inşaatı devam eden projeler arasında en pahalı olanlardan. Rezidans ve alışveriş merkezi olarak inşa edilen projede daireler satışa sunuldu. Sapphire'de dairelerin satış fiyatı metrekare bazında 7 bin dolar ile 13 bin 500 dolar arasında değişiyor. Yatırım maliyeti 200 milyon dolar olan proje, 158 bin metrekare alan üzerine inşa ediliyor. İstanbul Sapphire 261 metre ve 64 kattan oluşuyor. 22 farklı tipte toplam 174 rezidans dairesinin yer aldığı Sapphire’de dairelerin büyüklükleri 120 ile bin 100 metrekare arasında değişiyor. Projenin 2009'da bitirilmesi planlanıyor. İstanbul Sapphire'de yüzde 30'a yakın enerji tasarrufu sağlanarak çevre dostu bir gökdelen yaratılacak. Türkiye'nin en yüksek golf antrenman sahası da İstanbul Sapphire’de olacak. Projede 30 metre yükseklikte, havuzla beraber tüm ayrıntıların düşünüldüğü spor kompleksi de bulunuyor. Rekreasyon alanında bulunan 150 metrekarelik havuzun yanı sıra jakuziler, masaj odalan, saunalar, güneşlenme ve dinlenme alanlan, fitness, cardio ve GYM alanı ile pilates, yoga ve dans uygulamalarının yapılabileceği stüdyolar da yer alacak.

Almond Hill

Taşyapı'nın Acıbadem'de inşaatını gerçekleştirdiği Almond Hill'de metrekare birim fiyatı itibariyle pahalı olan projeler arasında bulunuyor. 8 katlı 33 bloktan oluşan Almond Hill'de 710 daire yer alıyor. Projedeki dairelerin büyüklükleri 82 ile 240 metrekare arasında değişiyor. Geçtiğimiz mayıs ayında daire teslimlerinin yapıldığı projedeki dairelerin metrekare birim fiyatı 4 bin 600 ila 5 bin 200 dolar arasında değişiyor. Proje 2008 Haziran ayında teslim edildi ve oturum başladı.

Anthill Residence

Ant Yapı'nın Mayıs 2008 ayında inşaatına başladığı Boğaz-Haliç-Marmara manzaralı Ahthill Residence'de 1+1’den 5+1’e kadar alternatif dairelerde fiyatlar 280 bin dolar ile 1 milyon 373 bin dolar arasında değişiyor. 54 katlı iki kule halinde inşa edilen projenin 40 ve 54'üncü katları arasında bulunan loft daireler ise daire özelliklerine özel olarak göre fiyatlandırılıyor. Dairelerin 30 Ağustos 2010 tarihinde teslim edilmesi planlanıyor. Toplam 804 dairenin yer alacağı Anthill Residence'de çocuk oyun alanları, fitness salonu, sauna, Türk hamamı, restoran, kafe, toplantı salonları, buhar odası, squash, açık-kapalı spor sahaları, kapalı mekan kayak pisti,mini golf, basketbol-voleybol sahası, çocuk oyun kulübü gibi sosyal tesisler yer alacak.Aqua City 2010

Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (Sinpaş GYO), İstanbul Avrupa Kültür Başkenti İstanbul vizyonuyla geliştirdiği Aqua City 2010’a start verdi. Çekmeköy Bölgesinde, Şile Otoyolu akasında projelendirilen Aqua City 2010’la İstanbul’un merkezinde, göl kenarında ayrıcalıklı bir yaşam alanı yaratılıyor. Projenin 30 ayda tamamlanması öngörülüyor. Aqua City 2010 Projesi’nin birinci etabı 4 Nisan 2009 itibariyle satışa sunuldu. Aqua City 2010’da evler, isimlerini Antik Çağ Anadolu’sunda kurulmuş ve yaşamlarını su kenarında sürdürmüş medeniyetlerden alıyor. Likya, Kayra ve Frigya Evleri Aqua City 2010’da modern mimari ile yeniden yorumlanıyor. 1+ 1’den 4 + 1’e kadar 64 farklı daire seçeneğiyle toplam bin 118 konuttan oluşan projede tüm evlerin ana yaşam alanları yaz kış yeşil kalan özel peyzaj ile oluşturulan iç bahçe içerisinde bulunan göle bakacak. Projede yer alan, 1+1 evler 115 bin ile 208 bin lira, 2+1 evler 195 bin ila 304 bin lira, 3+1 evler 254 bin ila 526 bin lira, 4+1 evler ise 432 bin ila 798 bin lira arasında fiyatlarla satışa sunuldu.

Bellevue Residences by Kempinski

Astaş İnşaat ve Remag Gayrimenkul ortaklığıyla inşa edilen ve Kempinski tarafından işletilecek olan Bellevue Residences by Kempinski'de büyüklükleri 226 metrekare ile 414 metrekare arasında rezidans dairler, 1 milyon Euro ile 2 milyon 200 bin Euro arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Etiler girişinde inşa edilen Bellevue Residences by Kempinski, yedi yıldızlı bir yaşam alanı olarak planlandı. Projede daire teslimleri yapıldı. Toplam 64 dairenin bulunduğu Bellevue Residences by Kempinski, 7 bin metrekare alan üzerinde 22 katlı ve 2 kuleden oluşuyor. Proje tamamlandı ve oturum başladı.

Bosphorus City

Sinpaş GYO, Türkiye’nin ilk temalı konut projesi olan Bosphorus City ile dünyaca ünlü İstanbul Boğazı’nın güzelliklerini modern ve geleneksel mimari ile yorumlayarak, İstanbul’un bir diğer semti olan Küçükçekmece-Halkalı’ya taşıyor. 26 bin metrekare büyüklüğündeki projede, 720 metre uzunluğunda İstanbul Boğazı, ünlü Boğaziçi Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Ortaköy Meydanı, Beylerbeyi, Kanlıca ve Yeniköy gibi birçok Boğaz semti ve meydanı ile boğaz manzarasına hakim lüks konutlar yer alıyor. Bosphorus City’de farklı mimaride 63 konut tipi bulunuyor. 68 ile 645 metrekare aralığında değişen konutların bulunduğu projede Yalılar, Saraybahçe Evleri, Yeditepe Kuleleri ve Yalı Apartmanları yer alıyor. Projede ev fiyatları 206 bin 451 bin ila 2 milyon 632 bin 644 lira arasında değişiyor.

Canan Residence

Proje Canan Yapı tarafından Ataşehir’e komşu Şerifali bölgesinde 12 bin 600 metrekare arsa üzerine inşa ediliyor. Canan Residence 3 blok ve 260 konuttan oluşuyor. Alanları brüt 68 ile 195 metrekare arasında değişen konutlar 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 şeklinde yapılıyor. Bunun dışında projede brüt 393, 471 ve 450 metrekareden oluşan üç adet loft tarzı daire yer alıyor. Canan Residence’de fiyatlar daire büyüklükleri ve konumlarına göre 281 bin ila 841 bin lira arasında değişiyor. Projede yer alan loft daireler ise 2 milyon 150 bin ila 2 milyon 365 bin lira aralığında satılıyor. Yapımına Nisan 2007’de başlanan projenin Aralık 2009'da bitirilmesi planlanıyor. Canan Residence'ta basketbol ve voleybol sahası, kapalı spor salonu, tenis kortu, bilardo ve masa tenisi mekanları, çok amaçlı fitness salonu, sauna, masaj ve dinlenme salonları, açık ve kapalı çocuk oyun alanları, cafe-bar ve restoran da yer alıyor. Toplam alanın sadece 2 bin metrekaresinin konutlara ayrıldığı rezidansta, geriye kalan 10 bin metrekarelik alanı sosyal tesisler ve yeşil alanlar oluşturuyor.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
http://www.yapi.com.tr/haberler/luks-konutun-istanbuldaki-27-adresi_70867.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!