Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Lüks Müstakil Villalar Verandaları Hatırlattı

Lüks Müstakil Villalar Verandaları Hatırlattı

Referans Gazetesi
Lüks Müstakil Villalar Verandaları Hatırlattı

üks konut pazarının en çok tercih edilenleri arasında gelen şehrin karmaşasından uzak, doğa ile iç içe, güzel bir bahçe içine konumlandırılmış müstakil konutlar, Türk mimarisinin 50 yıldır unuttuğu verandaları yeniden gündeme getirdi.

2 bin 600 ile 10 bin dolar arasında değişen fiyatlara yapılan verandaların pazarı yılda 18 milyon dolara ulaştı. Decorhaus Geodeck Ürün Müdürü Ahmet Özen, kaliteli bir verandanın konutun değerini yüzde 25 oranında artırdığını söyledi. Yılda 400 villa projesinin hayata geçirildiğine dikkat çeken Özen, her projede bulunan en az 10 adet villaya veranda yapılması talebi geldiğini açıkladı.

Verandanın tercih edilmesinin bir başka nedenini konutun değerini artıracak bir yatırım olarak düşünülmesi olarak açıklayan Özen, bazı villalarda veranda bulunmasının o konutun değerini 67 bin dolar artırdığını açıkladı. Veranda pazarına girerken yaptıkları araştırmalara göre villaların ortalama 250 bin dolara satıldığını belirlediklerini anlatan Özen, ortalama 50 metrekarelik korumalı bir verandanın, villanın kullanım metrekaresini artırması nedeniyle konutun kullanım alanı içinde değerlendirildiğini söyledi. Konutun kullanım alanının 50 metrekare artmasının, metrekare birim fiyatı üzerinde satışlarda artı değer sağladığını belirten Özen, "250 bin dolara satılan bir villaya 7 bin 500 ila 10 bin dolara arasında bir maliyetle veranda yapılırsa, değeri metrekare birim fiyatı olarak 67 bin dolar kadar artıyor" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/luks-mustakil-villalar-verandalari-hatirlatti_45761.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!