Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Lüks Sitede Harem-Selamlık

Kadın müşteriye kadın garson, haremlik-selamlık havuz, alkollü içki ve kameralı cep telefonu yasağı gibi uygulamalarıyla dikkat çeken ve kamuoyunda "tesettür otel" olarak bilinen "muhafazakarlara özel tesislerin" giderek arttığı Türkiye'de şimdi de harem-selamlık uygulamalarının yapıldığı konutlar inşa edilmeye başlandı.

Vatan Gazetesi
Lüks Sitede Harem-Selamlık

Kadın müşteriye kadın garson, haremlik-selamlık havuz, alkollü içki ve kameralı cep telefonu yasağı gibi uygulamalarıyla dikkat çeken ve kamuoyunda “tesettür otel” olarak bilinen “muhafazakarlara özel tesislerin” giderek arttığı Türkiye’de şimdi de harem-selamlık uygulamalarının yapıldığı konutlar inşa edilmeye başlandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde aldığı ihalelerle dikkat çeken Albayrak Şirketler Grubu tarafından Halkalı’da inşa edilen Güneş Park Evleri’nde geçen günlerde ilginç bir uygulama başlatıldı. Site Müdürü Mustafa Ömeroğlu imzasıyla apartman girişlerine asılan duyuruya göre, sitede yer alan sosyal tesisin kullanım şartları belirlendi. Buna göre kapalı havuzun kullanımı kadın ve erkekler için ayrı gün ve saatlere ayrıldı, sadece ailelerin girebileceği özel günler de belirlendi.

Bu duruma tepki gösteren bir grup site sakini, “Bekarsanız ve havuza girmek istiyorsanız, sadece cinsiyetinize özel günlerde havuzu kullanabiliyorsunuz. Böyle saçmalık olur mu?” diye isyan ediyor. Kendilerine evleri satarken böyle bir uygulamadan bahsetmeyen Güneş Park yönetiminin bu uygulamasını eleştiren site sakinleri, sitede yaşam başladıktan sonra uygulamaya konan bu ayrımdan vazgeçilmesini istiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/luks-sitede-harem-selamlik_61783.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!