Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Maçka Residences ile ‘Lüks Yaşam’ Unsurunu Vurguluyoruz"

Astaş Holding ve Armani / Casa işbirliğiyle hayata geçen ‘Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski’ projesi, dün (12 Aralık 2012 Çarşamba) gerçekleştirilen bir toplantıyla basına tanıtıldı.

yapi.com.tr
  • "Maçka Residences ile ‘Lüks Yaşam’ Unsurunu Vurguluyoruz"
  • "Maçka Residences ile ‘Lüks Yaşam’ Unsurunu Vurguluyoruz"
  • "Maçka Residences ile ‘Lüks Yaşam’ Unsurunu Vurguluyoruz"
  • "Maçka Residences ile ‘Lüks Yaşam’ Unsurunu Vurguluyoruz"
  • "Maçka Residences ile ‘Lüks Yaşam’ Unsurunu Vurguluyoruz"
  • "Maçka Residences ile ‘Lüks Yaşam’ Unsurunu Vurguluyoruz"
  • "Maçka Residences ile ‘Lüks Yaşam’ Unsurunu Vurguluyoruz"
  • "Maçka Residences ile ‘Lüks Yaşam’ Unsurunu Vurguluyoruz"
  • "Maçka Residences ile ‘Lüks Yaşam’ Unsurunu Vurguluyoruz"

İnşaatı 2010 yılında başlayan ‘Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski’ projesinin basın toplantısına; Astaş Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşcı, Bemes Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Alkan, Kempinski Residences Başkan Yardımcısı Eyüp Babür katıldı. Toplantının açılış konuşmasını ve proje tanıtımını ise Oylum Talu gerçekleştirdi. Daha sonra sözü Astaş Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşcı’ya bırakan Talu, projenin detaylarını paylaşarak; konumu, manzara unsuru, konut tipolojileri, sunduğu hizmetler hakkında detaylı bilgi verdi.

‘Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski’ projesinin inşaatına 2010 yılı sonunda başladıklarını açıklayan Aşçı, “Kempinski projesinin resmi açılışını söz verdiğimiz gibi, 2012 yılında gerçekleştirdik. Her zaman olduğu gibi bu projemizde de en iyilerle çalıştık. Armani / Casa ve Kempinski ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğiyle Maçka’ya değer katacak bir tasarım oluşturduk” dedi.  Projenin arsasının SSK’ya ait olduğunu ve 2006 yılında satışa çıktığını aktaran Aşçı, bu süreçte 6 yatırımcı arasından sıyrılarak arsaya sahip olduklarını anlattı.

Proje kapsamında; Spa, sağlık merkezi ve ticaret alanlarının mevcut olduğunu bildiren Aşçı, metrekare fiyatlarının 10 ile 20 bin arasında değiştiğini ifade ederek en pahalı penthouse’un 18 milyon dolara alıcı bulduğunu söyledi. Tüm projelerinde olduğu gibi bu projelerinde de ‘lüks yaşam’ unsuruna vurgu yaptıklarını dile getiren Astaş Yönetim Kurulu Başkanı, Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski kapsamında Giorgio Armani’nin bizzat çalıştığını ve sonuçta son derece sofistike tasarıma sahip bir yapı üretildiğini ifade etti.

Aşçı, Astaş Holding olarak gelecekte gerçekleştirecekleri yatırımların rezidans, ofis ve otel projeleri bağlamında şekilleneceğini vurgulayarak; “Özel lokasyonları tercih ediyoruz, bundan sonraki projelerimizde de hedef kitlemizi alım gücü yüksek yabancılar oluşturacak. Dünya çapında üst düzey aileleri Türkiye’ye çekmek istiyoruz. Bu projemizde yüzde 25 olan yabancı oranını yüzde 30 – 40’lara çekmeyi hedefliyoruz” dedi.

Basın toplantısı, Astaş Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşcı’nın Kempinski Residences Başkan Yardımcısı Eyüp Babür’e anahtar teslimi ile noktalandı.

Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski’nin dış cephesi Mixity tarafından tasarlandı

Toplam 7.300 metrekare arsa üzerinde üç bloktan oluşan Maçka Residences’ta, büyüklüğü 135 metrekare ile 500 metrekare arasında değişen, 1+1, 2+1 ve 3+1 ve penthouse’lardan oluşan teras veya balkonlu on farklı tipte 170 rezidans bulunuyor.

Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski’nin dış cephesi Mixity (Londra), mimari projesi ise Sinan Kafadar - Metex Design Group (İstanbul) tarafından tasarlandı.

Maçka Residences, üç metreye yakın tavan yüksekliği ile ferah bir yaşam alanı sunuyor. Zeminden tavana kadar uzanan pencereler gün ışığının bol miktarda içeri girmesini sağlıyor.  Pencerelerin tümü bütünüyle açılabiliyor ve dairelerdeki balkon ve teraslar doğal havalanmaya olanak sağlıyor. Merkezi klima sistemine ilave olarak, dairelerin her birinde kişiye özel ısıtma/soğutma ayarları bulunuyor.

Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski henüz inşaat aşamasındayken International Property Awards (Uluslararası Gayrimenkul Ödülü) jürisi tarafından çok üniteli rezidans kategorisinde Avrupa’nın En İyi Mimari projeleri arasında gösterildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/macka-residences-ile-luks-yasam-unsurunu-vurguluyoruz_103381.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!