Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Maketten Satışa Takip

Ekonominin son iki yıldaki lokomotifi emlak sektörü, Maliye Bakanlığı denetim birimlerince sıkı takibe alındı. Hesap Uzmanları Kurulu Başkanı Mahmut Vural'dan alınan bilgiye göre, hedef mükellef kitlesi içinde yer alan 300 büyük firmanın incelemeye alınması kararlaştırıldı.

Cumhuriyet Gazetesikonominin son iki yıldaki lokomotifi emlak sektörü, Maliye Bakanlığı denetim birimlerince sıkı takibe alındı. Hesap Uzmanları Kurulu Başkanı Mahmut Vural'dan alınan bilgiye göre, hedef mükellef kitlesi içinde yer alan 300 büyük firmanın incelemeye alınması kararlaştırıldı. Bunların 150'sinin merkezinin İstanbul'da, 150'sinin de Ankara'da olduğu belirlendi.

Hesap Uzmanları Kurulu, gayrimenkul piyasasının turne denetimlerinde de etkin bir şekilde gözlem altında tutulması kararını aldı. Turnelere giden ekipler, emlak sektörünün canlı olduğu illerde, konut üreticilerinin hesapları ile banka kayıtları nezdinde araştırma yapacak.

Hesap Uzmanları Kurulu, daha proje aşamasında, maket üzerinden satışı yapılan lüks konut projelerini de takibe aldı. Başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir, Antalya gibi gibi illerde bu şekilde gerçekleştirilen konut projelerinin dökümleri çıkarıldı.

Bu projelerden kaçının devam ettiği, kaçının bittiği ya da ne zaman biteceği, buralarda kaç daire bulunduğu, kaçının satıldığı, satış fiyatları gibi gelişmeler de Ar-Ge birimince yakından izleniyor.

Kurul, emlak sektörüne yönelik incelemelerde, banka hesaplarından da yararlanıyor. Denetim elemanları, incelemeye alınan konut üreticileri ve bunlardan konut satın alanların banka hesaplarındaki gelişmelerin yanı sıra üreticilerle bağlantısı olan kişilerin hesaplarını da takip ediyor.

Bu şekilde, farklı kişiler adına para transferi yoluyla, konut satış bedellerinin düşük gösterilmesinin önüne geçilmesine çalışılıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/maketten-satisa-takip_49467.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!