Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Makinaları Satışa Çıkarıldı

Sümer Holding Anonim Şirketi, kapatılan 3 fabrikasına ait makinaları satışa çıkardı. Yaklaşık 5-6 yıl önce üretimini durduran Taşucu Kağıt Sanayii İşletmesi, Isparta Halı Fabrikası ve Antalya Barit Öğütme Tesisi'nde bulunan makina-teçhizat ve diğer malzemelerin satışı için ihale açıldı.

Hürriyet Gazetesi
Makinaları Satışa Çıkarıldı

Sümer Holding Anonim Şirketi, kapatılan 3 fabrikasına ait makinaları satışa çıkardı.

Yaklaşık 5-6 yıl önce üretimini durduran Taşucu Kağıt Sanayii İşletmesi, Isparta Halı Fabrikası ve Antalya Barit Öğütme Tesisi'nde bulunan makina-teçhizat, yedek parça, yardımcı malzeme, işletme malzemesi ve diğer malzemelerin satışı için ihale açıldı.

Makine-teçhizat, yedek parça, yardımcı malzeme, işletme malzemesi ve diğer malzemeler, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile satılacak.

Ancak ihale komisyonunca gerek görüldüğü takdirde ihaleler, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.

Satışa konu olan üç ayrı yerdeki makine- teçhizat ve malzemelerin biri için teklif verilebileceği gibi her biri için ayrı ayrı olmak üzere ikisi veya üçü için de teklif verilebilecek.

Ancak bu teklifler birbirleriyle ilişkilendirilemeyecek ve herhangi bir şartı içeremeyecek.

İhalelerde, Antalya Barit Öğütme Tesisi'nin geçici teminatı 30 bin lira, teklif verme tarihi 14 Nisan, Isparta Halı Fabrikası'nın geçici teminatı 150 bin lira, teklif verme tarihi 19 Nisan, Taşucu Kağıt Sanayii İşletmesi'nin geçici teminatı 1 milyon lira teklif verme tarihi ise 10 Mayıs olarak belirlenirken, teklifler söz konusu günlerde saat 16.00'da alınacak.

Söz konusu ihaleye katılmak isteyenler, şartnameyi, her ihale için ayrı bedel ödeyerek Sümer Holding A.Ş. Genel Müdürlüğü Özelleştirme Uygulamaları Daire Başkanlığı'ndan temin edebilecek.

Şartnameye göre hazırlanacak olan teklif mektupları belirtilen tarihlerde Sümer Holding A.Ş Genel Müdürlüğü Haberleşme Servisi'ne verilecek.

SEKA'ya ait Taşucu Kağıt Fabrikası'nın arazisi birkaç kez satışa çıkarılmış ama uygun teklif gelmediği satılamamıştı. Arazinin daha sonra turizm alanı olarak değerlendirilmesine karar verilmişti.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/makinalari-satisa-cikarildi_78086.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!