Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Maliye, Hazine Arsası Rantına Devam Ediyor

Hazine'ye ve kamuya ait çok değerli arazile bir bir elden çıkartılırken, Maliye Bakanlığı gelir elde etmek için, Antalya'da hazine arazilerinin satışına devam ediyor. Antalya'nın Alanya ilçesinde, 24 parsel arsa 30-31 mayıs tarihlerinde ihaleyle satılacak.

Birgün Gazetesintalya Defterdarı Hidayet Mat, satış, kiralama ve irtifak hakkı dolayısıyla girişimcilere arsa ve arazi temini suretiyle, istihdama katkı sağlanmış ve kamu idarelerinin özel mülkiyetinde bulunup atıl vaziyette tutulan arsa ve arazilerin ekonomiye kazandırılmış olacağını ileri sürdü. "Türkiye'nin ekonomik potansiyelini dikkatle izleyen yabancı yatırımcıların dikkati bu yöne çekilebildiğinde, bu taşınmaz malların yatırımları ve istihdam imkânlarını artırma etkileri çok daha fazla olacaktır." diyen mat, bu nedenle Antalya'da bulunan Hazine taşınmazlarının belirli periyotlar dahilinde yaptıkları satış ihalelerine devam edildiğini kaydetti. Mat, "ihalelerde, toplam 18 bin 56 metrekare yüzölçümündeki hazine arsa ve arazisi 4 milyon 404 bin 400 YTL bedelle satılacaktır" dedi.

Hazine arazilerinin ihaleyle satışında, satış bedelinin en az dörtte biri peşin tahsil edileceği, geriye kalan kısımların ise 24 ay içerisinde 8 eşit taksitle ödenebileceği, belgelerin de vergi, resim ve harçtan müstesna olacağı bildirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/maliye-hazine-arsasi-rantina-devam-ediyor_54306.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!