Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Maliye Hazinesine ait 264 Taşınmaz Özelleştirilecek

Özelleştirme İdaresi Başkanlığının konuyla ilgili ''Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararı'', Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Karara göre, 62 ilde bulunan 264 taşınmaz iki yıl içinde varlık satışı suretiyle özelleştirilecek. Özelleştirme işlemi tamamlanıncaya kadar söz konusu taşınmazların her türlü bakım, onarım ve işletilmesi ile bu

yapi.com.tr
Maliye Hazinesine ait 264 Taşınmaz Özelleştirilecek

STRONG>Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), 62 şehirde bulunan Maliye hazinesine ait 264 taşınmazın özelleştirme kapsam ve programına alınmasına karar verdi.
    
Özelleştirme İdaresi Başkanlığının konuyla ilgili ''Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararı'', Resmi Gazete'nin bugünkü (3 Haziran) sayısında yayımlandı.
    
Karara göre, 62 ilde bulunan 264 taşınmaz iki yıl içinde varlık satışı suretiyle özelleştirilecek. Özelleştirme işlemi tamamlanıncaya kadar söz konusu taşınmazların her türlü bakım, onarım ve işletilmesi ile bu taşınmazlardan doğan her türlü yükümlülükler ve işletilmelerinden elde edilecek gelirlerin Maliye hazinesine bırakılmasına da karar verildi.
    
Taşınmazların imar durumları şöyle:
    
''Sportif hizmet, konut alanı, ticari alan, sanayi alanı, otopark, park, sosyal tesis, resmi kurum, ağaçlandırılacak alan, kreş ve anaokulu yeri, küçük sanayi alanı, eğitim alanı, günübirlik tesis alanı, tarımsal niteliği korunacak alan, mesire yeri, karakol yeri, turizm amaçlı alan, rekreasyon, yeşil alan, fuar, yol, enerji nakil hattı.''
    
Özelleştirilecek yerler arasında İstanbul'un Tuzla, Küçükçekmece ve Bahçelievler ilçelerinde bulunan taşınmazları da bulunuyor. Bir kısmı boş ve işgalsiz, bir kısmı da kısmen işgalli durumunda bulunan çeşitli büyüklüklerdeki taşınmazlar fuar+yol, yeşil alan, park alanı ve prestij hizmet alanı durumunda bulunuyor. (AA)

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/maliye-hazinesine-ait-264-tasinmaz-ozellestirilecek_80021.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!