Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Maliye'den Tapudaki Oyuna 28.6 Milyon Ceza

2017'de gerçek değerinden gösterilmeyen konut satışları için 155.6 milyon lira matrah farkı, 23.3 milyon lira da vergi farkı tespit edildi. Maliye Bakanlığı 28.6 milyon TL ceza kesti.

yapi.com.tr
Maliye'den Tapudaki Oyuna 28.6 Milyon Ceza

Maliye Bakanlığı tapuda oyun yapanlara ağır cezalar kesti. Vergi Denetim Kurulu, tapuda yapılan satışları çapraz kontrolle gerçek değerine satılıp satılmadığını denetliyor. Vergi Denetim Kurulu'nun 2017'de yaptığı denetimlerde gerçek değerinden gösterilmeyen konut satışları için 155.6 milyon lira matrah farkı, 23.3 milyon lira da vergi farkı tespit etti. Hürriyet'in haberine göre, Bakanlık bunun için 28.6 milyon TL ceza kesti.

Vergi Denetim Kurulu geçen yıllarda 20 adetin üstünde gayrimenkul satanlarla ilgili çalışma başlattı. Daha sonra Tapu dairelerinde yapılan satışla Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’nın verileri karşılaştırıldı. Bunun üzerine 591 potansiyel mükellef belirlendi. Belirlenen mükelleflerle ilgili gayrimenkul incelemesi tamamlandı. Evlerin tapudaki satış değeri ile gerçek değerleri karşılaştırıldı. Bu inceleme sonucunda 2017'de yapılan incelemelerde de 155.6 milyon liralık matrah farkı bulundu.

İnşaatçılara da ceza
Vergi Denetim Kurulu 2017 yılında inşaat sektörüne de yönelik denetimler yaptı. Vergi kayıp ve kaçağına sebep oldukları sonucuna ulaşılan bin 376 mükellef için vergi incelemesi yapıldı. 2017'de incelemesi tamamlanan mükelleflerle ilgili 79.9 milyon liralık matrah farkı bulunurken, 11.2 milyon liralık da vergi farkı tespit edildi. 12.1 milyon lira da ceza kesildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/maliyeden-tapudaki-oyuna-28-6-milyon-ceza_163759.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!