Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Maliye'nin Satışa Çıkardığı Lüks Konutlara Yoğun İlgi

Maliye Bakanlığı tarafından Antalya'da atıl durumda bulunan Hazine arazisine kat karşılığı yaptırılan ve açık artırma usulü ihale ile satışa çıkarılan 88 lüks daireye yoğun ilgi olduğu bildirildi.

yapi.com.tr / AA
Maliye'nin Satışa Çıkardığı Lüks Konutlara Yoğun İlgi

Maliye Bakanlığı tarafından Antalya'da atıl durumda bulunan Hazine arazisine kat karşılığı yaptırılan ve açık artırma usulü ihale ile satışa çıkarılan 88 lüks daireye yoğun ilgi olduğu bildirildi.

Antalya Defterdarı Hidayet Mat, Akdeniz Üniversitesi kuzeyinde kalan atıl durumdaki Hazine arazisinin, iki yıl önce kat karşılığı müteahhit firmaya verildiğini belirtti. Müteahhit firma ile yapılan anlaşma gereği, 8 bloktan ve 216 daireden oluşan konutların 88'inin Maliye Bakanlığına verildiğini kaydeden Mat, sitenin sosyal donatı bakımından yeterli olduğunu ve güvenlikli olduğunu belirtti.

Antalya Defterdarlığınca satılacak dairelerin 8 blokta ve muhtelif katlarda olduğunu bildiren Mat, açık artırma usulü ihaleyle satışa çıkarılacak dairelerden 59'unun 3 oda 1 salon, brüt 153 metrekare yüz ölçüme sahip olduğunu, 29'unun da brüt 105'er metrekare büyüklüğünde 2 oda 1 salon şeklinde olduğunu bildirdi.

İhale sonucu, daireleri alan vatandaşların, satış bedelinin en az dörtte birini peşin ödedikten sonra, geriye kalan bedeli 24 ay içerisinde 8 eşit taksitle ödeyebilme imkanı tanındığını ifade eden Mat, taksitlere aylık yüzde 0,75 düşük bir faiz uygulandığını, ayrıca vatandaşların ihale sonucunda başta tapudaki alım ve satım harcı olmak üzere dairelerin satış ve devir işlemleri ile bu işlemler sırasında düzenlenen belgelerden dolayı herhangi bir vergi, resim ve harç ödemeyecek ve satış tarihini takip eden 5 yıl süre ile de emlak vergisinden de muaf olacağını kaydetti.

Kat karşılığı yaptırılan Maliye'ye ait lüks konutlara yoğun ilgi olduğunu bildiren Mat, şu ana kadar binden fazla kişinin konutları görmek istediğini söyledi. Mat, lüks konutların ihalesinin 8 Mart Pazartesi günü gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

ETİKETLER: gayrimenkul kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/maliyenin-satisa-cikardigi-luks-konutlara-yogun-ilgi_86054.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!