Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Maltepe’de Boş Duvarlar Renkleniyor

Maltepe Belediyesi, görüntü kirliliği ile mücadele çerçevesinde okulların çevre duvarları ile ana arterlerdeki duvarları resimlerle süslüyor. Maltepe Belediyesi’nin Marmara Üniversitesi işbirliği ile yaptığı çalışmada üniversitenin resim bölümü öğrencileri okulların eğitim düzeyine ve caddelerin özelliklerine göre duvarlara farklı farklı resimler

Zamanaltepe Belediyesi, görüntü kirliliği ile mücadele çerçevesinde okulların çevre duvarları ile ana arterlerdeki duvarları resimlerle süslüyor. Maltepe Belediyesi’nin Marmara Üniversitesi işbirliği ile yaptığı çalışmada üniversitenin resim bölümü öğrencileri okulların eğitim düzeyine ve caddelerin özelliklerine göre duvarlara farklı farklı resimler çiziyor.

İlkokulların bahçe duvarlarına çizgi kahramanların resimleri çizilirken, pazar kurulan sokaklara mevye türleri işleniyor. Şimdiye kadar; Handan Hayrettin Yerlikanat, Turgay Ciner ve Feyzullah Mahallesi Okul Sokağı’nın çevre duvarları boyandı. Maltepe Belediye Başkanı Fikri Köse, çevre duvarlarının boş kalmaları halinde görüntü kirliliğine sebep olan çeşitli yazılarla doldurulduğunu, ilan yapıştırıldığını belirterek şunları söyledi: “Çevre kirliliği günümüzde sadece yerlere çöp atmakla olmuyor. Hava, su ve deniz kirliliğinin yanı sıra gürültü ve görüntü kirlilikleri de çevre kirliliği olarak kabul ediliyor. Görüntü kirliliğini temizlemeye de öncelikle okullarımızın çevre duvarlarından başladık. Duvarlarımıza eğitici ve neşeli boyamalarla çocuklarımızın dünyalarının da zenginleşmesine katkıda bulunacağımızı umuyorum.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/maltepede-bos-duvarlar-renkleniyor_25153.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!