Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mamak’ta Yıkıma Başlandı

Mamak Kartaltepe Şelale ve Rekreasyon Alanı’nda bulunan 210 gecekondunun yıkımına başlandı.

Evrensel Gazetesiamak Kartaltepe Şelale ve Rekreasyon Alanı’nda bulunan 210 gecekondunun yıkımına başlandı. Mamak Belediyesi’ne bağlı yıkım ekipleri, Mamak Kartaltepe Mahallesi’ndeki 210 gecekonduyu yıkmak için dün öğle saatlerinde bölgeye geldiler. Yıkımın yapılacağı yerlerin büyük çoğunluğunun önceden boşaltılmış olması nedeniyle ekipler herhangi bir zorlukla karşılaşmadan yıkıma başladılar.

Rekreasyon alanı olacak
Yıkım yerinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Mamak Belediye Başkanı Gazi Şahin, Kartaltepe Kentsel Dönüşüm Projesi içerisinde yer alan 125 dönümlük arazi üzerinde rekreasyon çalışmasının başlatıldığını söyledi. Söz konusu alan içerisindeki 230 ev ile ilgili çalışmaların yaklaşık 1 aydır devam ettiğini ifade eden Şahin, ‘’Bunların hemen hemen tamamıyla anlaştık. Vatandaşlarımıza öncelikli tapu tahsisli olanlara tapularını verdik, enkazlarının bedellerini ödedik. İmarlı arsalarını verdik. Kısacası adaletli bir şekilde gönül huzuru içerisinde herhangi bir sıkıntı yaşamadan güzel bir ortam içerisinde anlaşarak yıkımı başlattık’’ diye konuştu.
Yılda 10 bin gecekondu yıkılıyor

Bölgede toplam 5-6 bin gecekondu olduğunu ve hızlı bir yapılaşmanın da bir taraftan sürdüğünü anlatan Şahin, sadece bu yıl 7-8 bin gecekondunun yıkıldığını, müteahhitle anlaşanlar dahil edildiği takdirde bu rakamın 10 binler seviyesinde olduğunu ifade etti. Şahin, yıkılan 10 bin gecekondunun yerine yılda 100 binin üzerinde imarlı dairelerin yapıldığını kaydetti.

Ödenen para değerin altında
Belediye yetkilileriyle görüşen iki vatandaş anlaşma yaptıklarını ancak ödenen paranın, değerinin altında olduğunu iddia etti. Bunun üzerine belediye yetkilileri, ödemenin belirlenen oranlar üzerinden yapıldığını, 8-10 milyar ederi olan bir gecekonduya da 100 milyar veremeyeceklerini kaydettiler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mamakta-yikima-baslandi_56403.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!