Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mardin Çimentoya Ek Tesis

Mardin Çimentoya Ek Tesis

Referans Gazetesi
Mardin Çimentoya Ek Tesis

ardin Çimento Fabrikası Genel Müdürü Kemal Doğansel, fabrikaya ek tesis yapacaklarını belirterek, mart ayında tesislerin temelinin atılacağını bildirdi.

Doğansel dün yaptığı açıklamada Mardin Çimento Fabrikası'nın mevcut durumu ile tam kapasite çalışmasına rağmen talebi karşılayamaz duruma geldiğini belirtti. Talebi karşılayabilmek için fabrikanın bitişiğinde yılda 1 milyon 500 bin ton klinker kapasiteli yeni tesis inşa edileceğini ifade eden Doğansel, “Bu tesislerin temelini önümüzdeki mart ayı içinde atacağız. Yeni tesisin bir yıl sonra hizmete girmesini planlıyoruz. Tesisin makine aksamları Almanya, Danimarka ve Avustralya'dan getirilecek” dedi.

Tesisin inşa çalışmalarının 700 kişiye iş olanağı sağlayacağını anlatan Doğansel, hizmete girmesi durumunda ise fabrikanın mevcut 350 olan işçi sayısına yüzde 5-10 oranında ilave yapılacağını kaydetti.

Ortadoğu pazarının yanı sıra iç pazara da cevap verme gayretinde olduklarına değinen Doğansel, şöyle dedi: “Irak'taki yeni gelişmeler, çimentoya olan talebi arttırdı. Fabrikamızın konumu, Ortadoğu ülkelerine olan yakınlığı ve üretim kalitesiyle dikkat çekmektedir. Genel Kurul, mevcut tesisin yetersiz kaldığı kararına varmış ve yeni bir tesis kurulmasına karar vermiştir. 45 milyon euro harcayarak yeni bir tesis kuracağız. Teknolojinin son sistem makinelerinden oluşan ek fabrikamızı kurarak kapasitemizi arttıracağız.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/mardin-cimentoya-ek-tesis_41778.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!