Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Marina Mahallesi' Sakinleri!

Marmaris'teki marinalara bağladıkları yatlarında yaşayan, çoğunluğu Alman ve İngiliz 200 yabancıdan pek çoğu 'sudaki hayatı' anlattı.

Milliyet Gazetesi
'Marina Mahallesi' Sakinleri!

br/>
Çoğunluğu Alman ve İngiliz yaklaşık 200 yabancı, Muğla'nın Marmaris ilçesindeki marinalara bağladıkları yatlarında yaşıyor.

Marina sakinlerinden İngiliz Jean Cote, kendilerine sunulan imkânlardan memnun olduğunu belirterek, "Denizcilik bizim yaşam biçimimiz oldu. Yatta yaşamak çok keyifli ve ekonomik" dedi.

İngiliz Anna Borjesson da yat veya teknede yaşamanın kendilerini özgür hissetmelerini sağladığını belirtti. Borjesson, "Yatta yaşayınca istediğiniz yere gidebiliyorsunuz, değişik ülkeler görüyorsunuz, yeni diller öğreniyorsunuz. Kötü tarafı ise kısa sürede alıştığınız insanlardan kopmak oluyor. 3 yıldır Marmaris Netsel Marina'da yaşıyoruz. Buradan ayrıldığımızda kalanları özleyeceğiz. Kurulan güzel dostluklar, başka ülkelere gidince ister istemez kopuyor. Şimdilik burada çok mutluyum. Küçük bir atölye kurdum. Resim yapıyorum" diye konuştu.

Ekonomik ve eğlenceli
Hakaan Borjesson ise 2002'den beri yatta yaşadıklarını belirterek şunları söyledi: "Bu yaşam tarzını daha çok sevdik ve daha sonra teknede yaşamaya başladık. Bazen dil sorunu olsa da bunu kısa sürede çözüyoruz. Yaşam için gerekli olan eczane ve alışveriş merkezlerinin yerlerini öğrendikten sonra gerisi kolay oluyor. Evde yaşamaya göre teknede yaşamak daha ekonomik."

Denizciliği bir yaşam biçimi olarak benimsediğini belirten Gwen Bylund da "Suda yaşıyorsan her şey daha keyifli. Kendinin patronusun, özgürsün" diye konuştu.

Marinalardan sınırsız hizmet
Netsel Marina'nın Genel Müdürü Çağlar Altuntaş, yatlarda yaşayanlara 24 saat sıcak su, internet, elektrik ve güvenli ortam sağladıklarını belirterek, "Yabancıların buralarda kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri için çalışıyoruz" dedi. Altuntaş, şunları söyledi: "Kış aylarında da yabancı konuklarımız için eğlenceler, partiler düzenliyoruz. Birçoğu Türkçe öğrenmek istiyor ve bunun için ücretsiz Türkçe dersi veriyoruz. Onların özel günleri için yine onlara özel programlar yapıyoruz. Marinada yaşayan yatçılar bir aile ve tatil köyü ortamında yaşıyorlar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/marina-mahallesi-sakinleri_58666.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!