Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Marmara Depremi’nin Filmi Çekilecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin önerisiyle çekilecek. Filmde, Okan Bayülgen ve Meltem Cumbul rol alacak. Yazar Sami Dündar’ın "Her Şeyin Bittiği Yer" adlı romanından uyarlanacak filmin yönetmenliğini Ezel Akay yapacak.

Radikal Gazetesi
1 Marmara Depremi’nin Filmi Çekilecek

Merkez üssü Kocaeli’nin Gölcük ilçesi olan, binlerce insanın öldüğü, binlercesinin de yaralandığı 1999 yılındaki Marmara Depremi’nin filminin çekileceği bildirildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, "yüzyılın felaketi" olarak tarihe geçen depremin unutulmaması için, depremin ardından hayatta kalan insanların yaşadıkları sorunların anlatıldığı Sami Dündar’ın "Herşeyin Bittiği Yer" adlı romanından uyarlanan filmin çekimi için hazırlık başlattı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Ömer Polat, Okan Bayülgen ve Meltem Cumbul’un başrollerini oynayacağı filmin çekimi için öneri götürülen yönetmen Ezel Akay, kitabın yazarı ve yapımcı Sami Dündar, koordinasyon sorumlusu Zafer Özberk, yapımcılar Ufuk Ağızka ve Metin Soltay ile belediyede toplantı yaptı. Akay, toplantının ardından, filmin çekileceği SEKA arazisi ile Erenler ve Cedit mahallerinde incelemelerde bulundu.

Hikaye İzmit ve Gölcük’te geçiyorFilmde, 17 Ağustos 1999 tarihindeki depremin ardından insanlar arasındaki dayanışmanın ön plana çıkarılacağını belirten Akay, şunları kaydetti:

"Filmi Sami Dündar’ın, depremin ardından başına gelmiş öyküden yola çıkılarak hazırlıyoruz. Filmin hikayesi İzmit ve Gölcük’te geçiyor. Acıyı tekrar canlandırmak çok itici gelebilir. Ancak bizim filmimiz bir umut hikayesi. Hayatta kalan insanların dayanışma, irade ve yaşadıklarını anlatıyor. Dolayısıyla umutsuz bir proje değil. Ama yaşanan felaketi bir daha unutmayacak şekilde akıllara kazıtacak bir film projesi."

http://www.yapi.com.tr/haberler/marmara-depreminin-filmi-cekilecek_61444.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Geç kalınmış bir yapıt. Keşke 1967 Adapazarı depreminin filmi çekilmiş olsaydı. Keşke Gediz depreminin filmi çekilmiş olsaydı. Bu gün deprem felaketi için usulune uygun zemin etüt raporları yapılmaya çalışılmazdı. Yöneticiler zemin ve bina inşaatlarında hırsızlık yapmamayı ögrenirlerdi. İnşallah güzel bir filim olur. Her yıldönümünde gösterilir. Gelecekte beklenen afet bölgelerinde siyasi politikalardan uzaklaşılır ciddi bilimsel devlet politikalarının üretilmesine ve uygulanmasına vesile olur. Filan kaza bizim partiden değildir. Onun afet bölgesi ilan edilmemesi lazımdır demeyiz. Yıkılan memleketin bizim memleketimiz olacağını ve ölecek insanlarımızın bizim insanlarımız oldugu hiç bir zaman unutulmamalıdır. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!