Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Marmara ‘Dipten’ Dinlenecek

Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Cemil Gürbüz, istasyon sayısının 117’ye çıkarıldığını bildirdi.

Zaman Gazetesioğaziçi Üniversitesi (BÜ) Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Cemil Gürbüz, istasyon sayısının 117’ye çıkarıldığını bildirdi.

Gürbüz, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün ‘Marmara Denizi’nin tabanına istasyon kurma projesi’ kapsamında yerleştirilecek 3 adet deniz dibi ölçer aletinin yerlerinin belirlendiğini bildirdi. Cemil Gürbüz, aletlerin yerleştirilmesinden sonra verilerin alınmaya başlanacağını belirterek, “Marmara Denizi’ni daha iyi dinlemek istiyoruz. Denizin içinden geçen aktif faydaki hareketleri çok daha iyi bir şekilde izleyebileceğiz. Sadece deprem değil, tsunami açısından da izlemek mümkün olacak.” dedi.

Gürbüz, Marmara, Ege, Akdeniz, Doğu Adriyatik ve Doğu Atlantik için Akdeniz ülkelerinin bir araya geldiklerini ifade ederek, şunları kaydetti: “O toplantılar sonucunda bu bölge için bir merkez oluşturuldu. Bu merkezin her ülkede odak noktaları var. 24 saat ülkeye hizmet veren bir kurum olduğu için tsunami olaylarında da Türkiye için merkez Kandilli olacak".

http://www.yapi.com.tr/haberler/marmara-dipten-dinlenecek_47713.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!