Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Marmara’da Tapu-Kadastro Çalışması

Marmara bölgesinde 1999 yılında meydana gelen iki büyük deprem sonrası gündeme alınan “Marmara Depremi Acil Yeniden Yapılandırma MEER Projesi”

NTV-MSNBCarmara bölgesinde 1999 yılında meydana gelen iki büyük deprem sonrası gündeme alınan “Marmara Depremi Acil Yeniden Yapılandırma MEER Projesi” çerçevesinde bölgenin tapu sicil ve kadastro çalışmalarının yapılmasında ilk önemli adım atıldı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Dünya Bankası kredili proje kapsamında Marmara bölgesinde tapu sicil ve kadastro bilgilerini yeniliyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bu amaçla 1. kısım-Yalova, 2. kısım-Kocaeli, 3. kısım-Sakarya, 4. kısım-Hendek ve 5. kısım-Kandıra Kadastro Müdürlüleri yetki sahalarındaki işlerin yapımı çalışmalarını 3 Mayıs’ta başlatacak.

Deprem sonrası idarelerle hak sahipleri arasında büyük anlaşmazlığa yol açan tapu sicil ve kadastro bilgilerinin yeniden tespit çalışmalarının kısa bir sürede tamamlanması öngörülüyor.
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün başlattığı proje kapsamında yapılacak olan ihalelerin sonuçlanmasının ardından tapuya baz teşkil edecek bilgi ve veriler daha sağlıklı yapılarak bu konudaki ihtilaflar ortadan kaldırılmış olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/marmarada-tapu-kadastro-calismasi_10708.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!