Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

''Marmaray Araçlarının Cer Motorları Tülomsaş'ta İmal Edilecek''

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş (TÜLOMSAŞ) Genel Müdürü Hayri Avcı, Marmaray araçlarının cer motorlarının TÜLOMSAŞ'ta imal edileceğini bildirdi.

yapi.com.tr / AA
''Marmaray Araçlarının Cer Motorları Tülomsaş'ta İmal Edilecek''

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş (TÜLOMSAŞ) Genel Müdürü Hayri Avcı, Marmaray araçlarının cer motorlarının TÜLOMSAŞ'ta imal edileceğini bildirdi.

Avcı, yaptığı yazılı açıklamada, TÜLOMSAŞ'ın ürettiği lokomotif, yük vagonu ve dizel motor gibi ana ürünlerin yurt içi ve yurt dışı pazarlarda gittikçe artan bir ivmeyle talep edilir hale geldiğini ifade etti.

Cer motorlarını da ana ürün olarak belirlediklerini ifade eden Avcı, şunları kaydetti:

''İlk sipariş Bombardier firmasından alınarak, üretim sürecine başlanmıştır. Marmaray projesinde kullanılacak demiryolu araçlarının imalatını yapacak olan Rotem firmasının ihtiyaç duyduğu 240 yüksek teknoloji ürünü cer motorlarının TÜLOMSAŞ'ta imalatına yönelik görüşmeler tamamlanmış ve sipariş sözleşmesi taraflarca imza altına alınmıştır. Böylece TÜLOMSAŞ'ın sahip olduğu imkan ve kabiliyetler ile bilgi birikimi; ileri teknoloji gerektiren ürünleri başarıyla üretebileceğini göstermesi açısından büyük önem arz etmektedir. Bir başka anlatım şekli ile şirketimizin teknolojik seviyesi ve ürüne ait kalite gereksinimlerinin karşılanabilirliği ve rekabetçi koşulların sağlanması gibi konulardaki başarısı da kanıtlanmış olmaktadır. Ayrıca, Marmaray projesi kapsamında 330 motorlu boji ve 1100 tekerlek takımı üretim siparişi de alınmıştır.''

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/marmaray-araclarinin-cer-motorlari-tulomsasta-imal-edilecek-_87972.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!