Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Marmaray'ın Yürüyen Merdivenleri ve Asansörleri Schindler'den

Asya’yı Avrupa’ya bağlayan ve tüm mühendislerin rüyalarını süsleyen Marmaray projesinde kullanılacak asansör ve yürüyen merdivenler Schindler imzasını taşıyacak. Asansörler ve 49 adet 9300-30 yürüyen merdivenler Schindler’in Slovakya’daki üretim tesislerinden temin edilecek. 9700-30 tipi yürüyen merdivenler ise Şangay’daki tesislerden gelecek.

yapi.com.tr
Marmaray'ın Yürüyen Merdivenleri ve Asansörleri Schindler'den

sya’yı Avrupa’ya bağlayan ve tüm mühendislerin rüyalarını süsleyen Marmaray projesinde kullanılacak asansör ve yürüyen merdivenler Schindler imzasını taşıyacak. Schindler, dev projeye 9 asansör ve 59 yürüyen merdiven ile dahil oluyor.

Schindler, 9 asansörün yanı sıra yüksekliği 6 ile 14,8 metre arasında değişen 49 adet 9300-30 serisi yürüyen merdiven ile 10 adet  9700-30 serisi yürüyen merdivenin kurulumunu yapacak. Schindler Türkiye Genel Müdürü Mete Zadil, yapılan anlaşma ve proje ile ilgili şunları söyledi:

"Proje, şu anda dünyadaki en büyük ulaşım altyapı projelerinden birisidir. Böyle bir projede yer almaktan gurur duyuyoruz. Marmaray Projesi derinliği ve yer altı koşullarıyla ön plana çıkıyor.Trafik çözümüne bizimde katkımız olacağı için çok mutluyuz".

İlk kurulum 2009 sonunda

Asansörler ve 49 adet 9300-30 yürüyen merdivenler Schindler’in Slovakya’daki üretim tesislerinden temin edilecek. 9700-30 tipi yürüyen merdivenler ise Şangay’daki tesislerden gelecek. İlk kurulum, 2009 yıl sonunda  Kazlıçeşme İstasyonu’na yapılacak. Son kurulumlar da 2012 yılında gerçekleştirilecek.

Proje, Schindler için Türkiye’de üstlenilmiş en büyük proje olacak. Böylece başarılı Atatürk Havalimanı projesinden sonra bir başka büyük, prestijli bir proje de tamamlanılmış olacak. Schindler, proje sonunda, projenin yüklenici firması Japon Taisei Corporation ile de ikinci ortak çalışmasını tamamlamış olacak. Japon Taisei Corporation ile Schindler, daha önce Sri Lanka'da Bandaranaike havaalanı inşaatında da başarılı bir işbirliği yürütmüşlerdi.

Marmaray, İstanbul Boğazı'nın iki yakasını birbirine bağlayacak

http://www.yapi.com.tr/haberler/marmarayin-yuruyen-merdivenleri-ve-asansorleri-schindlerden_72251.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!