Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Marmaris'te 1325 Kaçak Yapıya Ceza

Marmaris ilçesinde kaçak 1325 yapı saptanırken bunlara, 5- 45 bin YTL para cezaları uygulanmaya başlandı. Yıkım kararı çıkarılan ruhsatsız binalar arasında beş yıldızlı oteller, marina, Orman Genel Müdürlüğü'ne bağlı kamplar da var.

Radikal Gazetesi
1


Marmaris ilçesinde kaçak 1325 yapı saptanırken bunlara, 5- 45 bin YTL para cezaları uygulanmaya başlandı. Yıkım kararı çıkarılan ruhsatsız binalar arasında beş yıldızlı oteller, marina, Orman Genel Müdürlüğü'ne bağlı kamplar da var. İl Özel İdare İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü, kaymakamlıklara bağlı köylerdeki kaçak yapıların listesini gönderdi. Marmaris'te halen 1325 kaçak yapının olduğu belirlenirken listede beş yıldızlı oteller, tatil köyleri ve Orman İşletme Müdürlüğü bünyesindeki, açık artırmayla kiralanan kamp merkezlerinin de olduğu görüldü. Listede bir marina, bazı köy muhtarlıklarına ait binalar ile okul ve camiler de ruhsatsız yapılar arasında bulunuyor.

'Yıkmak için 14 milyon YTL gerek'

Marmaris Mimarlar Odası Başkanı Oğuz Can, bölgedeki kaçak yapılaşmanın en büyük sebebinin imar planı bulunmayışı olduğunu söyledi. AKP'nin Marmarisli İl Genel Meclis Üyesi Ceyhan Eroğlu ise kaçak yapıları mal sahibi yıkmazsa Özel İdare'nin yıkması gerektiğini belirtip "Kaçak yapıları yıkmaya kalksak 14 milyon YTL gerekiyor" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/marmariste-1325-kacak-yapiya-ceza_61323.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Kaçak yapılaşmalar Türkiyenin her yerinde vardır.Ancak yerel yönetimler ve yetkili makamlarda bulunan kişiler bu kaçak yapılaşmadan sorumludur.Yapımcıya maddi veya siyasi çıkar karşılığı göz yumulmuş oda kendi çıkarı için yapmış. 5 yıldızlı otel,okul, tatil köyleri v.b bir çok kaçak yapının yapım maliyetini bir düşünün bu milli servet degil mi? Burada yapımcı cezalandırılacaksa izin veren de cezalandırılsın ama gerçekten cezalandırılsın. ve bir daha da izin verilmesin derim. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!