Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Marmaris’te Ekoloji Festivali Düzenlendi

Marmaris Belediyesi, üretime ve ekolojiye dayalı kent kimliği geliştirme projesine yönelik ilk adımı EcoFest Marmaris ile attı.

yapi.com.tr
Marmaris’te Ekoloji Festivali Düzenlendi

Muğla Marmaris Belediyesi’nin üretime ve ekolojiye dayalı kent kimliği geliştirme projesinin farkındalık yaratmaya yönelik uluslararası ekoloji festivali EcoFest Marmaris, 11 Ekim Cuma günü Atatürk Meydanı'ndan kortej yürüyüşü ile başladı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çevrecilerin katıldığı yürüyüş, festivalin yapılacağı Burunucu Macera Parkı’nda sona erdi.

BirGün'den Berkay Sağol’un haberine göre; atık veya organik malzemelerle yapılan anıtsal sanat eserlerinin sergilendiği Eco-Art sergisi, organik ve yenilenebilir enerji ürünlerinin sergilendiği atık paletlerden inşa edilmiş özel alanlar açılan festivalde TEMA, ÇEVKO, Tohum Derneği ve üretici kooperatifleri stant açtı.

Atölye çalışmalarının devam ettiği festivalin Cumartesi günü ise Belediye Başkanı Mehmet Oktay, bazı etkinliklere katılarak açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Festivalin çok zengin bir içeriğe sahip olduğunu kaydeden Oktay, “Burada kentimize her yönüyle çok yakışan bir festivali; sahip olduğumuz doğal zenginlikleri ve değerleri yansıtan; onlara sahip çıkmakla kalmayıp değer katmayı hedefleyen uluslararası bir ekoloji festivalini hep birlikte hayata geçirmek üzere Marmaris halkı ve yabancı konuklarımızla bir araya gelmiş bulunuyoruz. Her yıl çapını daha da genişleterek, etkinliklerini kentimizin farklı bölgelerine, mahallelerine yaygınlaştırmayı planladığımız EcoFest Marmaris, aslında yalnızca bir festival değil. Arkasında yatan çok daha kapsamlı, üretime ve ekolojiye dayalı bir kent vizyonunun vitrini niteliği taşıyor” diye konuştu.

Çevre kirliliğine dikkat çekildi
Festivali değerlendiren Marmaris Belediye Başkanı Oktay, son yıllarda giderek artan çevre kirliliğini göstermek adına böyle bir organizasyon düzenlediklerini belirtti. Oktay, "Bu festivalle görüyoruz ki hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Diğer bölgelerden ve turistlerinde katılımı oldukça yüksek bu da bizi fazlasıyla memnun etti. Çeşitli başka projelerimiz ve etkinliklerimiz olacak. Bu yıl iklimle ilgili festivalini düzenledik. Önümüzdeki yıllarda daha geniş çaplı ve uluslararası ölçekli festivallerimiz olacak. Çok daha büyük ses getirecek fikirlerimiz var. Onun dışında burada yerel halk kendi ürettiği ürünleri festival alanında sergiliyor. Bununla beraber şunun da farkındayız ki insanlar bu festivalle beraber çevreye daha duyarlı bir hale geliyor" ifadelerini kullandı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/marmariste-ekoloji-festivali-duzenlendi_175456.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!