Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Marshall Boya, Sektörünün...

Marshall’dan Çağdaş Mimari Eğitimine Destek

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin uluslararası standartları gözeten yeni bir eğitim modeline öncülük etmek ve Türkiye'deki mimarlık eğitimi için çağdaş nirengi noktalarını oluşturmak hedefiyle faaliyet gösteren mimari tasarım yüksek lisans programı Bilgi-Mimarlık’ın Marshall’ın desteğiyle düzenlenen '2009-2010 Güz Yarıyılı Atölye Projeleri' sergisi,

yapi.com.tr
Marshall’dan Çağdaş Mimari Eğitimine Destek

Marshall, mimari alanındaki desteğini yeni bir sponsorluk çalışmasıyla sürdürüyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin uluslararası standartları gözeten yeni bir eğitim modeline öncülük etmek ve Türkiye'deki mimarlık eğitimi için çağdaş nirengi noktalarını oluşturmak hedefiyle faaliyet gösteren mimari tasarım yüksek lisans programı Bilgi-Mimarlık’ın Marshall’ın desteğiyle düzenlenen '2009-2010 Güz Yarıyılı Atölye Projeleri' sergisi, 10 Şubat Çarşamba günü saat 18.00’da açılıyor. Sergi, 15 Nisan’a kadar İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü E-3 Galerisi’nde görülebilecek. Marshall’ın desteğiyle gerçekleştirilen atölye projeleri sergisinin ikincisi ise Nisan ayı sonunda ziyaretçileriyle buluşacak.

İstanbul'un ve mimarlığın güncel konularına odaklanan ve kentsel dönüşüm süreçlerine eleştirel yaklaşımlar getirilmesini amaçlayan sergi, 2009-2010 akademik yılı güz döneminde Bilgi-Mimarlık programında Selçuk Avcı, Cem Çelik, Can Çinici, Tansel Korkmaz, Mehmet Kütükçüoğlu ve Murat Tabanlıoğlu atölyelerinde üretilen projelerden oluşuyor.

İstanbul’un beş farklı bölgesine odaklanılan sergi, Marmaray projesiyle kilit bir rol üstlenecek ve arkeolojik bir park haline gelecek olan Yenikapı bölgesi, Asya yakası ulaşımının kilit noktası haline gelecek olan Haydarpaşa Garı ve çevresinin yanı sıra İstanbul’un liman ve ticaret merkezi olan Sirkeci’ye kültürel işlev aşısının yapılması, Şişli meydanına bir aylaklık mekanı olarak çağdaş kütüphane programlarının yüklenmesi ve Santral kampüsüne ekoloji ve sürdürülebilirlik odaklı müdahale konularını ele alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/marshalldan-cagdas-mimari-egitimine-destek_75915.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!