Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mart Ayında İnşaat Sektörü Güven Endeksleri Arttı

İnşaat, perakende ticaret ve hizmet sektörlerine yönelik düzenlediği ''Aylık İşyeri Eğilim Anketi'' ile bu sektörlerde faaliyet gösteren girişimlerin mevcut iş durumları ve gelecek 3 aya ilişkin beklentilerini ölçen Türkiye İstatistik Kurumu, bu anketlerin sonuçlarından yararlanarak her sektöre ilişkin hesapladığı Sektörel Güven Endeksleri'nin

yapi.com.tr / AA
Mart Ayında İnşaat Sektörü Güven Endeksleri Arttı

İnşaat, perakende ticaret ve hizmet sektörlerine yönelik düzenlediği ''Aylık İşyeri Eğilim Anketi'' ile bu sektörlerde faaliyet gösteren girişimlerin mevcut iş durumları ve gelecek 3 aya ilişkin beklentilerini ölçen Türkiye İstatistik Kurumu, bu anketlerin sonuçlarından yararlanarak her sektöre ilişkin hesapladığı Sektörel Güven Endeksleri'nin Mart ayına ilişkin sonuçlarını açıkladı.

Buna göre, Mart ayında hizmet sektörü güven endeksi, bir önceki aya göre yüzde 4,1, perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 6,8, inşaat sektörü güven endeksi de yüzde 7 oranında arttı.

Şubat ayında 98,8 olan hizmet sektörü güven endeksi 102,9'a, 99,7 olan perakende ticaret sektörü güven endeksi 106,5'e ve inşaat sektörü güven endeksi de 89,6 değerinden 95,9'a çıktı.

Hizmet Sektörü Güven Endeksindeki artış, son üç ayda iş durumu, son üç ayda ve gelecek üç ayda hizmetlere olan talepten kaynaklandı.

Perakende ticaret sektörü güven endeksindeki artış, son üç ayda ve gelecek üç ayda iş hacmi (satışlar), inşaat sektörü güven endeksindeki artış ise alınan kayıtlı siparişlerin mevcut düzeyi ve gelecek üç ayda toplam çalışan sayısı değerlendirmelerinin iyileşmesinden ileri geldi.

ETİKETLER: ekonomi kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/mart-ayinda-insaat-sektoru-guven-endeksleri-artti_91291.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!