Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması Ödül Töreni Kasım'da

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), iş kazalarını önlemek, hazır beton sektöründe faaliyet gösteren hazır beton tesislerini iş güvenliği açısından bilgilendirmek, teşvik etmek ve tesislerin yeterliliğini ölçmek amacıyla düzenlediği “Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması”nın Ödülleri Kasım ayında düzenlenecek törenle sahiplerini buluyor.

yapi.com.tr
Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması Ödül Töreni Kasım'da

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), iş kazalarını önlemek, hazır beton sektöründe faaliyet gösteren hazır beton tesislerini iş güvenliği açısından bilgilendirmek, teşvik etmek ve tesislerin yeterliliğini ölçmek amacıyla düzenlediği “Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması”nın ödülleri Kasım ayında düzenlenecek törenle sahiplerini buluyor. Avrupa’da ve ülkemizde hazır beton sektöründe bir ilk olan yarışmada ödül kazanan 6 üretim tesisinden 4’ü ülkemizi Avrupa’da temsil edecek.

İnşaat sektörü ağır iş kazalarının çok olduğu bir sektördür. İnşaat sektörünün en temel kollarından biri olan Hazır Beton Sektörü “Ağır ve Tehlikeli İşler Yönetmeliği” kapsamında yer alan, ayrıca risk grubu olarak “tehlikeli sınıf” kategorisinde olan bir sektör. Ülkemizde mevcut hazır beton tesislerinde yaklaşık 30 bin kişi çalışıyor. Son yıllarda hızla büyüyen hazır beton sektörü için bir çok konuyla birlikte iş güvenliği konusu da önem arzediyor. Bu nedenle THBB, sektörde faaliyet gösteren hazır beton tesislerini iş güvenliği açısından bilgilendirmek, teşvik etmek ve tesisin yeterliliğini ölçmek amacıyla Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması’nı düzenlemeyi kararlaştırdı. Bir çok sektöre örnek olacak bu yarışmaya ülkemizdeki tüm hazır beton tesisleri davet edildi.

Yarışmaya katılan firmalar, 2010 Mayıs ayından itibaren iş güvenliği uzmanı denetçiler tarafından denetlendi. Yarışmaya katılan firmalar ayrıca işletmelerinin iş güvenliği ve ilgili mevzuat açısından da ne durumda olduklarını görerek, eksikliklerini giderme yolunda da hizmet almış oldular. Denetimler sonucunda, Jüri tarafından Mavi Baret İş Güvenliği Ödülü” almaya layık görülen tesisler belirlendi.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/mavi-baret-is-guvenligi-yarismasi-odul-toreni-kasimda_83296.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!