Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mavi Yolculuğa Yapılaşma Tehdidi

Mavi Yol Girişimi uyardı: Sayıları giderek artan dolgu alanları, kaçak yapılar, koyların yapılaşması... Bunların hepsi, Bodrum’un geleneksel turizm biçimi olan mavi yolculuğa zarar veriyor. Mavi Yol Girişimi Sözcüsü Filiz Dizdar, mavi yolculuğun yaşatılması için koylarda hiçbir yapılaşmanın olmaması gerektiğini söyledi.

Milliyet Gazetesi
Mavi Yolculuğa Yapılaşma Tehdidi

Mavi Yol Girişimi uyardı: Sayıları giderek artan dolgu alanları, kaçak yapılar, koyların yapılaşması... Bunların hepsi, Bodrum’un geleneksel turizm biçimi olan mavi yolculuğa zarar veriyor.

Mavi Yol Girişimi Sözcüsü Filiz Dizdar, mavi yolculuğun yaşatılması için koylarda hiçbir yapılaşmanın olmaması gerektiğini söyledi. Dizdar, "Dolgu alanları, kaçak yapılar, koyların yapılaşması... Bunların hepsi, Bodrum’un geleneksel turizm biçimi olan mavi yolculuğa zarar veriyor. Bununla mücadele etmeye, sürdürebilir turizmin sağlanması, doğanın korunması adına koyların mavi yolculuğa açık kalması için çalışıyoruz" dedi.

Kisse Bükü Koyu’nun mavi yolculuğun başlangıç ve bitiş noktası olduğuna işaret eden Filiz Dizdar, şöyle konuştu: "Kisse Bükü yapılaşma tehdidiyle karşı karşıya. Bu bizi üzdü. Sivil toplum örgütleri olarak buradaki yapılaşmaya karşı komisyon kuracağız. Yapılaşma yüzlerce yatırımcının sonunu getirebilir. Bu bölge mavi yolculuğa açılan kapı. Buraya otel yapılması mavi yolculuğun bitmesi anlamına geliyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/mavi-yolculuga-yapilasma-tehdidi_70595.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!