Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

MDM Mimarlık ile Bakırköy Belediyesi’nden Türkiye’nin ilk Fiziksel Engelliler Anaokulu’nu için İşbirliği

MDM Mimarlık tarafından, Türkiye’nin ilk Fiziksel Engelliler Anaokulu tasarımını için düzenlenen yarışma üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı, peyzaj mimarlığı, grafik tasarım ve güzel sanatlar bölümlerinde öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerinin katılımı ile sonuçlandı. MDM Mimarlık tarafından bu yıl ilk kez

yapi.com.tr
MDM Mimarlık ile Bakırköy Belediyesi’nden Türkiye’nin ilk Fiziksel Engelliler Anaokulu’nu için İşbirliği

MDM Mimarlık tarafından, Türkiye’nin ilk Fiziksel Engelliler Anaokulu tasarımını için düzenlenen yarışma üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı, peyzaj mimarlığı, grafik tasarım ve güzel sanatlar bölümlerinde öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerinin katılımı ile sonuçlandı. MDM Mimarlık tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen “Fonksiyonel Mekânlar Tasarım Yarışması”nın bu yılki konusu “Fiziksel Engelliler Anaokulu Tasarımı” olarak belirlenmişti.

Temmuz ayında toplanacak jüri yarışmanın en fonksiyonel projesini seçerek MDM Mimarlık mimarlarının uygulamasına sunacak. Jüride Pedagog, Psikiyatrist, Psikolog ve akademisyenlerin yanı sıra engelli derneklerinden uzmanlar da yer alacak.

Bakırköy Belediyesi ile işbirliği yapılarak yürütülecek proje hayata geçirildiğinde, Türkiye’nin ilk fiziksel engelliler anaokulu yapılmış olacak. Bakırköy Kız Meslek Lisesi’nde oluşturulması planlanan anaokulu, genç tasarımcı ve mimarlar tarafından sunulan projelerin MDM Mimarlık tarafından uygulanmasıyla yapılmış olacak. Bu yarışma sayesinde ülkemizde fiziksel engellilerin eğitim alanında karşılaştıkları güçlükler kamuoyuna anlatılırken genç yeteneklerin de bu sorunun çözümü için çalışırken konu hakkında duyarlılık kazanmaları sağlanmış olacak. Proje, fiziksel engelli çocukların engelsiz çocuklarla aynı sınıfta eğitim görmeleri için gerekli imkânların sağlanmasında bir başlangıç olacak.

MDM Mimarlık tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen tasarım yarışması için başvuru ve proje teslimi 30 Haziran 2008 tarihinde son bulmuştu. MDM Mimarlık, Fonksiyonel Mekânlar Tasarım Yarışması’nın gelenekselleştirilerek, her yıl yeni bir projenin hayata geçirilmesini planlanıyor.

MDM Mimarlık, kurulduğu 1994 yılından bu yana, mimari proje tasarım ve danışmanlığı alanında deneyimli ekibiyle hizmet veriyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mdm-mimarlik-ile-bakirkoy-belediyesinden-turkiyenin-ilk-fiziksel-engelliler-anaokulunu-icin-isbirligi_61981.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!