Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Meclis Lojmanlarının Yerine ’Refah Adası’ Geliyor

Meclis lojmanlarının bulunduğu 288 bin metrekarelik alana inşa edilecek yeni yerleşim kompleksi, standartları ve içereceği unsurlarla Türkiye’de benzeri olmayan bir "refah adası"na dönüşecek. Evlerdeki "Panik düğmesi" ile anında sağlık merkezine bağlanılacak.

Hürriyet Gazetesi/Çiğdem Toker
Meclis Lojmanlarının Yerine ’Refah Adası’ Geliyor

eclis lojmanlarının bulunduğu 288 bin metrekarelik alana inşa edilecek yeni yerleşim kompleksi, standartları ve içereceği unsurlarla Türkiye’de benzeri olmayan bir "refah adası"na dönüşecek. Evlerdeki "Panik düğmesi" ile anında sağlık merkezine bağlanılacak.

Toplu Konut İdaresi’nin, (TOKİ) geçen ay "gelir paylaşımı" modeline göre yaptığı ihaleyi kazanan Mesa-Aktürk-Emlak Pazarlama grubu, proje hazırlıklarını sürdürüyor. Hürriyet’in edindiği bilgiye göre mevcut tripleks villalar yıkılarak gerçekleştirilecek sitenin "iddiası"nı duyanlar, şimdiden rezervasyonlara başladılar. İhalenin sonuçlandığı günden bu yana konsorsiyuma, 300’e yakın taliplinin başvurduğu öğrenildi. Hürriyet, henüz proje ortaya çıkmadan bu kadar büyük ilgi gören sitenin, temel unsurlarına ulaştı. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ankara’nın yakın gelecekteki, "refah adası"nda şunlar olacak:

Büyüklükleri 70-250 metrekare arasında değişecek, konut sayısı bin 600 ile iki bin arasında olacak. Konutlar 1+1’den 5+1’e kadar seçenekler içerecek.

Yapay, ancak doğal görünümlü su yollarıyla "nehir kenarı" atmosferi oluşturulacak.

Helikopter pisti yeralacak.
Her dairede, site için yapılacak poliklinikle bağlantılı "panik" düğmesi bulunacak. Herhangi bir sağlık sorununda evsahibi panik düğmesine basarak, özel bir diyafonla bağlanacağı görevliye sağlık ya da güvenlikle ilgili sorununu anlatacak.

8 bin metrekarelik alana, Avrupa’nın en modern Sosyal Kulübü inşa edilecek. Site sakinleri bu kulüpten indirimli yararlanırken, kulüp dışarıya da hizmet verecek.

TOKİ, bu projeden sağlayacağı gelir ile başta doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesi olmak üzere ülke genelinde yapacağı sosyal konutları finanse edecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/meclis-lojmanlarinin-yerine-refah-adasi-geliyor_50794.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!