Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mega Müze’nin yerini Şangay’da Konuştular

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Şangay EXPO’da, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’la, Ege Medeniyetler Müzesi’ni görüştü. Büyükşehir Belediyesi’nin, Şangay EXPO’da açtığı standı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, hem Büyük Kanal Projesi’nin hem de İzmir’in tanıtımına yönelik bu çalışmanın kent ve ülke yararına

Milliyet Ege
Mega Müze’nin yerini Şangay’da Konuştular

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Şangay EXPO’da, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’la, Ege Medeniyetler Müzesi’ni görüştü. Büyükşehir Belediyesi’nin, Şangay EXPO’da açtığı standı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, hem Büyük Kanal Projesi’nin hem de İzmir’in tanıtımına yönelik bu çalışmanın kent ve ülke yararına önemli kazanımlar sağlayacağını söyledi.

Stant zeminindeki dev İzmir haritası üzerinde Büyük Kanal Projesi’yle ilgili, İZSU Stant Direktörü Meral Çoban’dan bilgi alan Bakan Günay, daha sonra, İzmir’e kurulacak Ege Medeniyetler Müzesi konusunda Başkan Aziz Kocaoğlu’yla görüşme yaptı. Müze yerinin harita üzerinde tespitiyle başlayan ‘mini zirve’ye, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Şenay Başer’le Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar da katıldı.

‘El ele çalışacağız’

İzmir’e kazandırılacak yeni müze konusunda kararlılıklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Kentimize yapacağımız müze konusunda Sayın Bakan’la aynı heyecanı duyuyoruz. El ele vererek en kısa süre içinde bu projeyi gerçekleştirmek arzusundayız” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mega-muzenin-yerini-sangayda-konustular_80615.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!