Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mega Otoparka Onay

Alanya Belediyesi'nin, ilçedeki otopark sıkıntısını çözmek amacıyla hazırladığı projeye Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onay çıktı. Projeye göre, Alany

Akşamb>Alanya Belediyesi'nin, ilçedeki otopark sıkıntısını çözmek amacıyla hazırladığı projeye Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onay çıktı. Projeye göre, Alanya Lisesi'nin bahçesinin bir kısmı otoparka dönüştürülecek.

Antalya'nın Alanya İlçe Belediyesi tarafından hazırlanan projenin hayata geçirilmesi ile otoparktan elde edilecek gelir sayesinde her yıl bir okul yaptırılacak. Dev projeye talip olan işadamları için bunun karlı bir yatırım olacağını söyleyen Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, belediye olarak bu konuda her türlü yardım ve kolaylığı sağlayacaklarını bildirdi. Başkan Sipahioğlu, projeyi yakından inceleyen Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in, gerekli prosedürlerin tamamlanması için İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne talimat verdiğini söyledi.

Spor alanları ve anfi tiyatro

'Yap-İşlet-Devret' modeli ile yapılacak olan projede Alanya Lisesi'nin bahçesinde yeraltına yaklaşık bin araçlık bir otopark yapılacağını ifade eden Başkan Sipahioğlu, projenin yerüstünde kalan bölümünde ise öğrencilerin yararlanabileceği spor alanları ile anfi tiyatronun yer alacağını açıkladı. Projeye göre Bostancıpınarı Caddesi'ne bakan kısmına işyerleri yapılacağını belirten Başkan Sipahioğlu, 'İşyerlerinden elde edilecek gelirlerle her yıl bir okul yapılması hedefleniyor' dedi. Başkan Hasan Sipahioğlu, Alanya'nın otopark sorununu ortadan kaldıracak olan projenin onaylanmasının ve olumlu görüş bildirilmesinin mutluluğunu yaşadığını da sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mega-otoparka-onay_6349.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!