Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Megapol İnşaat, Krizde 3 Projeyi Hayata Geçirdi

Ekonomide yaşanan sıkıntılara rağmen 3 inşaat projesini ara vermeden sürdüren Megapol İnşaat, Ekim ayı sonunda İzmir'e 2 yeni iş merkezi ile 1 rezidans armağan edecek. Projeleri devam ederken İzmir'in en yüksek iş merkezi olacak Bayraklı'da Megapol Tower'in temelini de atan Megapol İnşaat, 40 milyon dolarlık projesini de 2011 yılının ortasında

Yeni Asır GazetesiEkonomide yaşanan sıkıntılara rağmen 3 inşaat projesini ara vermeden sürdüren Megapol İnşaat, Ekim ayı sonunda İzmir'e 2 yeni iş merkezi ile 1 rezidans armağan edecek. Projeleri devam ederken İzmir'in en yüksek iş merkezi olacak Bayraklı'da Megapol Tower'in temelini de atan Megapol İnşaat, 40 milyon dolarlık projesini de 2011 yılının ortasında tamamlayacak. Yeni Kent Merkezi'nde Karşıyaka Altınyol üzerinde inşa edilen 26 katlı en son teknolojik yenilikleri içeren Megapol Tower İş Merkezi'nin 4 katı kısa süre içinde satılırken, taban fiyatla satışa çıkan ofisler, yatırımcısına bire iki kazandıracak.

Temel atıldı

İzmir'de yerel, ulusal ve uluslararası ölçekte çalışan firmalar için modern ve her türlü ihtiyaçlarına cevap veren iş merkezlerini inşaa ettiklerini belirten Megapol İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Gökdemir, Megapol Tower'da da İzmir'e en yüksek iş merkezini kazandıracaklarını kaydetti. Kriz döneminde 3 projelerini ara vermeden sürdürdüklerini ve bu sayede İzmir'e 2 yeni iş merkezi ile 1 rezidans armağan ettiklerini ifade eden Gökdemir, "100 milyon dolara yakın bir yatırımla İzmir'e Salhane İş Merkezi, Sunucu Plaza ve Kordon Kule projelerini kazandırdık. Salhane İş Merkezi'nin inşaatını geçen ay bitirdik. Ekim ayı sonunda ise Sunucu Plaza ile 2. Kordon'daki Kordon Kule'yi tamamlayacağız. Bu sayede İzmir'e güzel eser kazandırmış olacağız. Bu arada Megapol Tower'ın da temelini attık. Bu iş merkezini de 2011 yılının ortalarında İzmir'in hizmetine sunacağız" dedi.

Prestij eser

Kısa bir süre önce temelini attıkları Megapol Tower'ın 4 bin 320 metrekare alan üzerinde inşa edileceğini, 26 katlı ve toplam 28 bin 150 metrekare inşaat alanına sahip olacağını belirten Gökdemir, İzmir'in yeni finans ve ticaret merkezinde bulunan projenin prestij bir eser olacağını kaydetti.

Projede üç farklı tipte, teras alternatifli ofisler ile birlikte 260 araç kapasiteli otoparkın yer aldığını anlatan Gökdemir, şu bilgileri verdi: "Ayrıca kokteyl ve sergi salonu, bodrum ve zemin katta 3 bin metrekare çok amaçlı mağaza alanı bulunacak. Projede giydirme cephe, klima, yüksek hızlı frekans kontrollü asansörler yer alacak. Deniz manzaralı ofis tipleriyle İzmir limanına ve Körfez'e hakim bir lokasyonda bulunan Megapol Tower, Konak, Karşıyaka ve Bornova'nın kesiştiği noktada yer alıyor. Ofis büyüklükleri 580 metrekare ile 805 metrekare arasında değişiyor. Projemizde jeneratör, sığınak, 24 saat güvenlik, merkezi tv yayını ve kimlik kontrolü ID elektronik kart geçişli otomatik giriş sistemi bulunuyor."

4 kat satıldı

İş hayatında rekabet şansını yükseltmek isteyen yerel, ulusal ve uluslararası bütün firmaların projelerine ilgi gösterdiğini ve kısa zaman için 4 katın satışını gerçekleştirdiklerini vurgulayan Gökdemir, 112 metre yüksekliği ile İzmir'in en yüksek iş merkezini kuracaklarını belirtti. İş merkezinde satışlara taban fiyatla başladıklarını ve daha sonra fiyatların artacağını ifade eden Gökdemir, önceki projelerinde olduğu gibi bu projeye de yatırım yapanların bire 2 oranında kazanma şanslarının olduğunu söyledi. Küresel gelişmeleri yakından takip eden yerel şirket olduklarını dile getiren Gökdemir, bundan sonrada uluslar arası standartlarda proje üretmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Ekonomiler 2010 yılında büyüyecek

Hindistan ve Çin'in dünya ekonomisine entegre olması ile birlikte, ekonominin yeniden şekillendiğini açıklayan Selim Gökdemir, krizin de kısa süre içinde etkilerinin yavaşlayacağını söyledi. 2010 yılında dünya ve Türkiye ekonomisinde büyümeye geçileceğini savunan Gökdemir, iletişimin çok hızlı olduğu bir dönemde uzun süreli bir ekonomik krizin gerçekçi görünmediğini kaydetti. Zaman zaman ekonomilerde dalgalanmalar yaşanabileceğine de dikkat çeken Gökdemir, Türkiye'nin de 2001'de daha büyük bir kriz yaşadığı için bu kriz diğer gelişmiş ülkeler gibi çok derinden hissetmediğini anlattı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/megapol-insaat-krizde-3-projeyi-hayata-gecirdi_72739.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!