Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mehmet Çelen, Kent Bilgi Sistemleri'ni Anlattı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Mehmet Çelen, 'Yerel Yönetimler Bankacılığı Sempozyumu'na katıldı ve 'Kent Bilgi Sistemler

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi
Mehmet Çelen, Kent Bilgi Sistemleri'ni Anlattı

b>İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Mehmet Çelen, 'Yerel Yönetimler Bankacılığı Sempozyumu'na katıldı ve 'Kent Bilgi Sistemleri' hakkında bir konuşma yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Tüm Mühendisler Birliği tarafından düzenlenen 'Yerel Yönetimler Bankacılığı Sempozyumu', Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapıldı.

Sempozyumda; kamuoyunda bugünün gündeminde bulunan "yerel yönetimler bankacılığı, yerel yönetimler reformu, ipotek bankacılığı, gayrimenkul yatırım ortaklıkları, turizm yatırım ortaklıkları, kent bilgi sistemleri, e-devlet & e-belediye" konuları konuşuldu.

Program kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Mehmet Çelen 'Kent Bilgi Sistemleri' başlığı altındaki V. Oturum'da söz alarak Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Konuşmasında Kent Bilgi Sistemleri'nin zaman, emek ve para tasarrufu sağladığına işaret eden Mehmet Çelen; "Bu sistemler sayesinde birimler arası verilerin paylaşılması ve ortak kullanılması sağlanıyor, bürokrasi ortadan kaldırılmış oluyor" dedi.

İstanbul'daki değişik kamu kuruluşlarıyla ve ilçe belediyeleriyle ortak çalışmalar yapıldığını ifade eden Çelen sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu projeler hayata geçtiğinde haritalar, ulaşım ağları, hava fotoğrafları, altyapı bilgileri, jeoloji haritaları gibi birçok bilgi ortak kullanılabilecek. Afet amaçlı veriler gerektiğinde en çabuk şekilde ulaşılabilir olacak."

İstanbul Büyükşehir Belediyesi web sitesinde belediye ile ilgili birçok güncel bilgiye ulaşılabildiğini belirten Mehmet Çelen; "İSKİ, İGDAŞ, İDO gibi belediye şirketleri teknolojinin olanaklarından faydalanarak halka en iyi şekilde hizmet veriyor. İnternet aracılığı ile fatura ödeme ve sorgulama, rezervasyon işlemleri yapılıyor. Şehir Tiyatroları oyunları için şu anda online rezervasyon yapılabiliyor, yakında kredi kartı kullanılarak bilet satışı da yapılacak." dedi.

Kent Bilgi Sistemleri'nin özellikle afetlere yönelik çalışmalarda büyük önem taşıdığına dikkat çeken Mehmet Çelen; "Yakında kentin çeşitli yerlerine kurulacak kiosklar sayesinde birçok bilgi İstanbulluların ayağına götürülecek." diyerek sözlerini noktaladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mehmet-celen-kent-bilgi-sistemlerini-anlatti_8815.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!