Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Menderes'e Yatırım Gerek'

Menderes ilçesinde görev yapan 40 muhtar, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı Kentsel Nazım İmar Planı'na tepki gösterdi. Planlarda mevcut konut alanlarının hata yapılarak tarım alanı olarak gösterildiğini öne süren muhtarlar, "Belediye planı bize danışmadan hazırladı. Planlarda yeni iş sahalarının yaratılacağı yerler yok. Bölgemize

Yeni Asır Gazetesi
'Menderes'e Yatırım Gerek'

Menderes ilçesinde görev yapan 40 muhtar, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı Kentsel Nazım İmar Planı'na tepki gösterdi. Planlarda mevcut konut alanlarının hata yapılarak tarım alanı olarak gösterildiğini öne süren muhtarlar, "Belediye planı bize danışmadan hazırladı. Planlarda yeni iş sahalarının yaratılacağı yerler yok. Bölgemize yatırım gelmesini istiyoruz. Planlara itiraz edeceğiz" dediler.

Menderesli muhtarlar ve vatandaşlar, önceki gün Opr. Dr. Selim Amato'nun Menderes ilçesi Ataköy bölgesinde hayata geçirmek istediği sağlık kenti alanındaki binada düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Muhtarlar, Büyükşehir tarafından hazırlanan Nazım Planı'nda yapılan değişiklikleri tartıştı. Menderes Belediyesi'nde 9 yıl görev yapmış şehir ve bölge plancısı Günay Aras ve serbest avukat Nail Tursun, Belediye'nin askıda bulunan planı ve bölge halkının hakları konusunda muhtarlara bilgi verdi.

Aras, "Menderes bölgesinde yaşayan insanların çocuklarına iş sahalarının yaratılmadığı planda, depolama ve ticaret alanlarına da yer verilmemiş. Sanayi alanı zaten söz konusu bile değil. Bölgede mevzi imar planları yapılamadığı için özel projeler de gerçekleştirilemiyor" dedi.

Bulgurca Mahallesi muhtarı İbrahim Ünlübaşi ise, "Belediyenin planlarında Bulgurca'nın konut genişleme sahası yok olmuş. Bulgurca'da yaşayanlar artık ev yapamayacaklar mı? Büyükşehir'e dava açacağım" dedi.

Köylerinin Selçuk bölgesine ve havalimanına yakın bir bölgede kurulu olduğunu belirten Çileme Köyü Muhtarı Kemal Düzgün de, Büyükşehir'in planlaması nedeniyle hiçbir projelerini hayata geçiremediklerini savundu.

Menderes'te 30 milyon dolar yatırımla hayata geçirecekleri sağlık kenti projesinin Büyükşehir tarafından engellendiğini ifade eden Dr. Selim Amato Menderes, İzmir ve Türkiye'nin kaybettiğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/menderese-yatirim-gerek_74822.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!