Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Merkez Ankara'dır

Gazeteler sayfa sayfa Merkez Bankası'nın İstanbul'a taşınmasının neden yanlış olduğunu anlatıyor. Biz olacağı söyleyelim. Başbakan, Merkez Bankası'nı İstanbul'a taşıyamayacaktır... Çünkü, nitelikli azınlık karara başkaldırmıştır.

Milliyet Gazetesi/Melih AŞIKaşbakan Erdoğan, Merkez Bankası'nın İstanbul'a taşınacağı haberini demokrasi anlayışına uygun üslupta verdi:
- Bunu kimseye danışacak değiliz. Gerekirse kanun çıkarırız... O danışmadı, ama herkes kendisine danışılmış gibi fikrini söyledi... Karar ekonomi ve siyaset çevrelerinde beklenmedik yoğunlukta tepkiye neden oldu. Gazeteler sayfa sayfa Merkez Bankası'nın İstanbul'a taşınmasının neden yanlış olduğunu anlatıyor. Biz olacağı söyleyelim. Başbakan, Merkez Bankası'nı İstanbul'a taşıyamayacaktır... Çünkü, nitelikli azınlık karara başkaldırmıştır. Başbakan'ın yanlışta ısrarı elbet giderek kendi Meclis grubu ve tabanında da yankı bulacaktır. Bu arada, kendisi de Merkez Bankası'nın neden taşınmaması gerektiğini okuyup öğrenmiş olmalıdır.

Yeri gelmişken kaydedelim... Eğer Türkiye'de çağdaş demokrat kesimler, Merkez Bankası konusunda başkaldırdığı gibi Cumhuriyet'e yönelik saldırılarda da tavır alsaydı... Dinci siyaseti demokrasi diye yutmuş görünmeseydi... AKP ve liderini tarafsız bir gözle sorgulasaydı... Türkiye bugünkü dönüşü zor yola girmezdi.
Ne yazık ki bu ülkenin aydınlık kesimi özellikle 12 Eylül'den sonra toplumsal sorumluluğunu, birbirine güvenini, geleceğe umudunu büyük ölçüde yitirdi. Üç maymunu oynamak, iktidara yamanıp rahat etmek, en azından susup oturmak pek çok kişinin hayat biçimi oldu.
O susanlar umarız idare-i maslahatçılığın mutluluk getirmeyeceğini biraz olsun anlamışlardır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/merkez-ankaradir_58837.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!