Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mermer Fuarı Para Basacak

Bu yıl 16. kez düzenlenecek ve 4 gün sürecek olan Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri (MARBLE) Fuarı, kent ekonomisine 70 milyon doların üzerinde katkı sağlayacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Bu yıl hem ziyaretçi hem katılımcı sayısında artış bekliyoruz" dedi. Kocaoğlu, 16. MARBLE için yürütülen hazırlıklarla ilgili

Yeni Asır Gazetesi
Mermer Fuarı Para Basacak

Bu yıl 16. kez düzenlenecek ve 4 gün sürecek olan Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri (MARBLE) Fuarı, kent ekonomisine 70 milyon doların üzerinde katkı sağlayacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Bu yıl hem ziyaretçi hem katılımcı sayısında artış bekliyoruz" dedi. Kocaoğlu, 16. MARBLE için yürütülen hazırlıklarla ilgili İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Fuarın 24 Mart'ta açılacağını belirten Kocaoğlu, 43 bin 625 metrekarelik alanda düzenlenecek fuarın katılımcı sayısının bu yıl bin 112'den bin 146'ya çıktığını söyledi.

Kocaoğlu, "Şu anda 300 civarında talep var. Yer sorunu olmasa katılımcı sayısını bin 500'e çıkarmak mümkün olabilecek" diye konuştu. Fuara Brezilya, Güney Afrika, Vietnam ve Ukrayna'nın ilk kez katılacağını hatırlatan Kocaoğlu, 35 ülkeden 262 yabancı firmanın ürünlerini sergileneceğini vurguladı. Kocaoğlu, şunları söyledi: "Fuarın İzmir ekonomisine katkısı tartışılmaz boyutta. 2009'da kent ekonomisine 70 milyon dolarlık gelir sağlayan fuarın getirisinin bu yıl bu rakamın da üzerine çıkmasını bekliyoruz. Kent merkezindeki otellerin yanı sıra çevre ilçelerdeki oteller de MARBLE sayesinde doluyor."

Kentin yeni fuar alanına şiddetle ihtiyaç duyduğuna da dikkat çeken Kocaoğlu, Gaziemir'de 337 bin metrekarelik yeni fuar alanı için proje ihalesinin ilk aşamasının sonuçlandığını açıkladı. Kocaoğlu, "Proje bitince, inşaat ihalesine çıkacağız. Fuarcılığı yeni alana taşıyacağız" açıklamasında bulundu.

35 ülke katılıyor

Bu yıl 24-27 Mart tarihleri arasında Kültürpark'ta 16. kez kapılarını açacak olan fuara 35 ülkeden 262 firma katılacak. Fuarda Avustralya, Belçika, Brezilya, Kanada, Çin, Danimarka, Mısır, İngiltere, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hindistan, İran, Irak, İtalya, Japonya, Lübnan, Polonya, Portekiz, Rusya, San Marino, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre, Suriye, Tayvan, Hollanda, Birleşik Krallık, Ukrayna, ABD ve Vietnam gibi ülkeler yer alacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mermer-fuari-para-basacak_77653.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!