Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mermerciler Krizde

Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği Başkanı Samet Gündüz, mermercilerin stoklarının elinde kaldığını, fabrikalarda üretimin kısılıp, vardiya sayısının düşürüldüğünü söyledi.

Star Gazetesi
Mermerciler Krizde

on dönemde dolardaki düşüşten etkilenen mermerciler müşteri kaybı yaşıyor. Denizli’deki mermer fabrikalarından çıkarılan işçi sayısı şimdiden 500’ü buldu. Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği Başkanı Samet Gündüz, mermercilerin stoklarının elinde kaldığını, fabrikalarda üretimin kısılıp, vardiya sayısının düşürüldüğünü söyledi. Gündüz, dolardaki sorunun çözümlenmemesi halinde mermercilik sektörünün ciddi yaralar alacağını belirtti.

Samet Gündüz, ‘Pazarı kaybedersek tekrar kazanmamız çok zor. Yurtdışındaki müşterilerimiz, Türkiye’ye alternatif pazar arıyor. Geçen yıl yurtdışına 100 bin dolarlık mal gönderdiğimizde bize 140 bin YTL geliyordu. Ama şimdi aynı mal için 128 bin YTL alıyoruz. Esas sıkıntı bu. En çok yerli girdi kullanıp, Türkiye’ye katma değer sağlayan sektör bizimki. Diğer sektörlerin çoğu, hammaddeyi dışarıdan alıyor ve üretimini ihraç ediyor’ dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mermerciler-krizde_55541.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!