Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

''Mersin ve İlçelerini Şantiye Haline Getireceğiz''

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nin yeni hizmet binasının açılışında yaptığı konuşmada, iş yerlerini kutsal bir mekan olarak tanımladı ve 145 ülkeye ihracat yapan Mersin'deki Organize Sanayi Bölgesi'nin adeta fabrikalar üreten bir fabrika olduğunu anlattı

yapi.com.tr / AA
''Mersin ve İlçelerini Şantiye Haline Getireceğiz''

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nin yeni hizmet binasının açılışında yaptığı konuşmada, iş yerlerini kutsal bir mekan olarak tanımladı ve 145 ülkeye ihracat yapan Mersin'deki Organize Sanayi Bölgesi'nin adeta fabrikalar üreten bir fabrika olduğunu anlattı.

Kentte 2. Organize Sanayi Bölgesi'nin faaliyet gösterdiğini ancak, 3. Organize Sanayi Bölgesi'nin de kurulması gerektiğini ifade eden Çağlayan, bu girişimin yıl sonuna kadar bitirilmesini isteyerek, 4'üncü, 5'inci hatta 6'ncı serbest bölgelerin de hayata geçirilmesi için herkesin ortak bir sevinç ve istek duyması gerektiğini vurguladı.

Mersin'in Türkiye'nin 12'inci, Akdeniz'in ise 3'üncü büyük ihracat yapan kenti olduğunu aktaran Çağlayan, şöyle konuştu:

''Bu sıralama Mersin'e yakışmaz. Türkiye ihracatında ilk 5, Akdeniz'in ihracatında da tıpkı Mersin İdmanyurdu gibi şampiyon olmalıyız. Bunu yapacak un, yağ, şeker var. Sizin gibi değerli iş adamlarımız ise, inanç ve kararlılıkla helvacılık rolünü üstlenirse, kimse bizim önümüzde duramaz. Dünyanın her yerinde Mersin'in ürünlerini bulmalıyız. Bu söylem kesinlikle hayal değil, aksine kısa zamanda başarılabilecek şeyler. İnancımız veya siyasi görüşümüz ne olursa olsun, birbirimize inanalım. Benim, sizlere desteğim, pazara kadar değil, mezara kadar olacak.''

Mersin'deki trafik sorunlarının kısa zamanda çözülmesi için düğmeye bastığını anlatan Çağlayan, ''Önemli çalışmaları başlatıyoruz. Önümüzdeki çok kısa bir zamanda Mersin'i tüm ilçeleri ile birlikte şantiyeye çevireceğiz. Bundan en çok da, Serbest Bölgedeki iş adamlarımız memnun olacak. Çünkü, işçiler işe gelirken, mesaideki zamanlarını, tüccar ise sevkıyatta yaşadığı zaman kaybından kurtulmuş olacak. Önümüzdeki ay, ihaleye çıkıyoruz. Adana-Mersin arasındaki mevcut durumdaki 2 şeritteki karayolu, 3 şeride çıkartılacak. 11 kavşak bağlantısı ve Organize Sanayi Bölgesi'ne otoban bağlantısı gelecek'' diye konuştu.

Bakan Çağlayan, konuşmasının ardından Vali Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun ve diğer protokol üyeleri ile Organize Sanayi Bölgesi'nin yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi. Çağlayan Organize Sanayi Bölgesi içine yapılan yeni bir cami inşaatının da temsili olarak temelini attı.

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/mersin-ve-ilcelerini-santiye-haline-getirecegiz_89106.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!