Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

MESA, Sağlık Sektörüne Girdi

MESA Mesken Sanayi AŞ, inşaat-yatırım, sanayi ve turizm sektörlerinden sonra sağlık sektörüne de girdi. MESA Sağlık Yatırımları Koordinatörü

Dünyab>MESA Mesken Sanayi AŞ, inşaat-yatırım, sanayi ve turizm sektörlerinden sonra sağlık sektörüne de girdi.
MESA Sağlık Yatırımları Koordinatörü Oğuz Engiz, turizm ile hizmet sektörüne giren MESA'nın 5 yıl önce sağlık alanına girmeye karar verdiğini ve hizmet sektöründeki yatırımlarına sağlık hizmetleriyle devam edeceğini söyledi. Bu kapsamda Ankara'da 114 yataklı özel hastanenin yapıldığını belirten Engiz, hastanenin 2004 yılı sonunda hizmete açılacağını kaydetti. Bugüne kadar 19 milyon dolar harcandığını dile getiren Engiz, hastanenin 45 milyon dolara mal olacağını açıkladı. Dünya Bankası kuruluşu olan International Finance Corporation'ın (IFC) Türkiye'de ilk sağlık sektörü kredisini MESA'ya vereceğini belirten Engiz, MESA'ya 11 milyon dolar uzun vadeli kredi sağladığını aktardı. Engiz, "Daha önce Mesa, IFC ile turizm sektöründe ortak bir çalışma yaptı. Bu çalışma çok başarılı sonuçlandı. IFC, bu ortaklıkta memnuniyet duyduğu için ikinci kez MESA'ya finansman oluyor. `Projeyi, Mesa olduğu için finansa ettik' diyorlar" diye konuştu.

Sağlıklı yaşam merkezi

MESA'nın da iyi bir fizibilite ve planlama ile bu işe girdiğini aktaran Engiz, sağlık sektöründe iddialı bir şekilde ilerlemeyi düşündüklerini dile getirdi. Bir sonraki projelerinin `Sağlıklı Yaşam Merkezi'ni devreye sokmak olduğunu açıklayan Engiz, "Ondan sonra iş geliştirme projeleriyle bu alanda ilerlemeye devam edilecek" dedi.

Mimari projesi de ABD'de ödül alan hastanenin, 24 bin metrekare kapalı alana sahip olduğunu belirten Engiz, içerisinde her türlü yüksek teknolojiye sahip radyoloji, laboratuvar, yoğun bakım, acil, anjiyografi, gastroendoskopi ünitelerinin yer alacağını açıkladı.

MESA Hastanesi'nde tüm branşlarda hizmet verileceğini kaydeden Engiz, hasta odaklı yönetim anlayışının esas alınacağını ve uluslararası akreditasyonun tüm işlevleriyle çalıştırılacağını söyledi. Engiz, hastanenin Türkiye'de yaşayan tüm yabancılarında güvenle hizmet alabilecekleri bir yapıda tasarlandığını sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mesa-saglik-sektorune-girdi_5326.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!