Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Masrafları Devletten

İNTES Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (MYM) Başkanı Gürhan Özdemir, mesleki yeterlilik belgesi masrafının devlet tarafından karşılanacağını söyledi.

yapi.com.tr / AA
Mesleki Yeterlilik Belgesi Masrafları Devletten

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (MYM) Başkanı Gürhan Özdemir, yazılı açıklamasında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenecek mesleklerde 2015 yılından itibaren mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildiğini kaydetti.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununa göre, mesleki yeterlilik belgesi masrafı ve sınav ücretinin 31 Aralık 2018'e kadar İşsizlik Sigortası Fonu'ndan karşılanacağını ifade eden Özdemir, "Bu kararın uygulanmaya başlamasıyla özellikle inşaat sektöründe mesleki yeterlilik belgesi için yazılı ve uygulamalı sınavlar yapmakta olan İNTES MYM'nin işleyişinde önemli bir devinim kazanacağı ortadadır" değerlendirmesinde bulundu. Belge almak isteyen işçilerin, sınavlara girme konusunda çok daha istekli davranacaklarını belirten Özdemir, uygulamanın sektöre, ülke ekonomisine ve verimliliğe olumlu yansımalarının olacağını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mesleki-yeterlilik-belgesi-masraflari-devletten_125954.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!