Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Metro Girişine Tel Örgü Engeli

Üçyol-Üçkuyular Metro inşaatı kapsamında arsalarında izinsiz çalışma yaptığını öne sürdükleri İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne açtıkları davayı kazanan İnşaat Mühendisi Ali Ulvi Tunalı ve kardeşi Jeolog Zafer Gazi Tunalı, mülkiyetlerindeki bölgeye tel örgü çekerek, Şaft 2 inşaat çıkışını kapattı.

Yeni Asır Gazetesi
Metro Girişine Tel Örgü Engeli

Üçyol-Üçkuyular Metro inşaatı kapsamında arsalarında izinsiz çalışma yaptığını öne sürdükleri İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne açtıkları davayı kazanan İnşaat Mühendisi Ali Ulvi Tunalı ve kardeşi Jeolog Zafer Gazi Tunalı, mülkiyetlerindeki bölgeye tel örgü çekerek, Şaft 2 inşaat çıkışını kapattı. Tunalı, 55 senedir kendilerine ait olan arsanın, imar planlarında katlı otopark olarak işaretlendiğini belirtti. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Metro inşaatı için kendilerinden habersiz olarak arsalarına el koyduğunu ve müteahhit firmaya tahsis ettiğini öne süren Tunalı, uygulamaya karşı açtıkları davayı kazandıklarını kaydetti.

1 milyon TL

Mahkemenin 4 yıl sonra arsanın sahiplerine terki yönünde karar aldığını bildiren Tunalı, "Davayı kazanmamıza karşın belediyeden bizi ciddiye alan yok. Başkanla muhatap olmaya çalışıyoruz ama bizi alt kadrolarla görüştürüyor. Arazimizi telle çevirip, kimseye kullandırmamak için buraya geldik. Arsamızın kamulaştırılmasını ve bedel olarak en az 1 milyon TL verilmesini istiyoruz. Kamulaştırılmaması durumunda ise arsanın imara açılması gerekiyor. Arsamızın karşılığını bir şekilde almamız lazım" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise 8 çalışma alanlarının bulunduğunu dile getirerek, "Tek çalışma alanımız orası değil. Metro inşaatı yavaşlamaz, durmaz" dedi. Tunalı kardeşlere ait arsanın imar planında bölgesel otopark olarak işaretlendiğini kaydeden yetkililer, sonuçta arsanın kamulaştırılacağını belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/metro-girisine-tel-orgu-engeli_68859.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!