Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Metrobüs Beylikdüzü ve Harem'e Uzanıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İETT Genel Müdürlüğü'nün "2008 Yılı Faaliyet Raporu"nu onayladı. İETT Genel Müdürü Mehmet Öztürk, meclis toplantısında metrobüsü Beylikdüzü ve Harem'e kadar uzatacaklarını söyledi.

Zaman Gazetesi
1 Metrobüs Beylikdüzü ve Harem'e Uzanıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İETT Genel Müdürlüğü'nün "2008 Yılı Faaliyet Raporu"nu onayladı. İETT Genel Müdürü Mehmet Öztürk, meclis toplantısında metrobüsü Beylikdüzü ve Harem'e kadar uzatacaklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 6. dönem toplantılarının 3. birleşiminde İETT Genel Müdürlüğü'nün "2008 Yılı Faaliyet Raporu"nu oyçokluğuyla onayladı. Rapor, İETT Genel Müdürü Mehmet Öztürk ile mecliste grubu bulunan parti temsilcilerinin konuşmalarının ardından oylamaya sunularak 141 kabul, 84 ret oyuyla kabul edildi. Faaliyet raporunu Belediye Meclisi'ne sunan İETT Genel Müdürü Mehmet Öztürk, İETT'nin 1 milyar 913 milyon 378 bin TL'lik bütçesinin yüzde 95 oranında gerçekleştiğini belirterek, 350 milyon TL'lik ek ödenekli bütçenin yüzde 47'sinin sermaye gideri, yüzde 29'unun personel gideri, yüzde 27'sinin mal ve hizmet alımı olduğunu söyledi. 806 milyon 508 bin TL'lik sermaye giderinin yüzde 85'ini raylı sistem yatırımlarına ayrılan bütçenin oluşturduğuna dikkat çeken Mehmet Öztürk, geçen yıl yatırımlara toplamda 856 milyon 508 bin TL harcandığını söyledi.

Beylikdüzü'ne metrobüs çalışması sürüyor

Sultançiftliği-Edirnekapı Raylı Sistemi'ni Topkapı'ya bağlayan Edirnekapı-Topkapı Hafif Raylı Sistemi'nin tamamlandığını, Otogar-İkitelli-Başakşehir-Olimpiyat Köyü Metrosu'nun da büyük ölçüde bitirildiğini anlatan Öztürk, geçen yıl 100 Mercedes Capacity otobüs ile 15 adet Phileas marka lastik tekerlekli tramvay aracı aldıklarını, 2009 yılında da 25 tane daha lastik tekerlekli tramvay aracının sefere çıkacağını söyledi. İETT'nin 2008 yılı gelirlerinin toplamının da yüzde 29 artışla 710 milyon 21 bin TL'ye ulaştığının altını çizen Öztürk, "Avcılar-Sögütlüçeşme arasında günde 750 bin yolcu taşıyan metrobüs sistemini de Beylikdüzü ve Harem'e kadar uzatmak için çalışmalarımız sürüyor. İETT olarak 2008 yılında 557 milyon yolcu taşıdık. Bilet ve akbil gelirlerimiz de her yıl artıyor." dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/metrobus-beylikduzu-ve-hareme-uzaniyor_68302.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • KADIKÖY-DÖRTYOL-SAKIZAĞACI-İKBALİYE-KURUÇEŞME-KARAKOL-FAKÜLTE-T.TELEKOM-Ç.KIZ.LİSESİ-A.HASTANESİ-NİŞANTAŞI-KÜÇÜKÇAMLICA-ÜNALAN MAH-GÖZTEPE KAVŞAGI-EMEK SİTESİ-ACIBADEM KÖPRÜSÜ-KOŞUYOLU KÖPRÜSÜ-ÜSKÜDAR KAVŞAĞI-N.HASTANESİ-ASKERİ HASTANESİ-KADIKÖY(3A) YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!