Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Metrobüs Zammına Karşı Yine Biletsiz Eylem

İstanbul’da ulaşıma yapılan zamma tepki gösteren bir öğrenci grubu, dün Zincirlikuyu ve Cevizlibağ metrobüs duraklarında eylem yaptıktan sonra metrobüslere para ödemeden bindi. Öğrenci Kolektifleri ve Liseli Genç Umut’a üye yaklaşık 50 kişi, dün saat 17.45’te, Zincirlikuyu Metrobüs Durağı’nda, “Vatandaş haklıysa, zammı geri al Topbaş”, yazılı

Milliyet Gazetesi
Metrobüs Zammına Karşı Yine Biletsiz Eylem

İstanbul’da ulaşıma yapılan zamma tepki gösteren bir öğrenci grubu, dün Zincirlikuyu ve Cevizlibağ metrobüs duraklarında eylem yaptıktan sonra metrobüslere para ödemeden bindi. Öğrenci Kolektifleri ve Liseli Genç Umut’a üye yaklaşık 50 kişi, dün saat 17.45’te, Zincirlikuyu Metrobüs Durağı’nda, “Vatandaş haklıysa, zammı geri al Topbaş”, yazılı pankartlar açtı.

Megafonla yolculardan akbil basmamalarını isteyen göstericiler, turnikelerin geçiş demirini geri çekerek yolcuların geçmesini sağladılar. Bazı yolcular turnikelerin üstünden bazıları da altından geçerek para ödemeden geçti. Grup, 45 dakika süren eylemin ardından dağıldı. Cevizlibağ durağındaki eylemde de Halkevleri’nden yaklaşık 20 kişi, turnikeleri kapattı. Yolcuların büyük çoğunluğu ücret ödemeden metrobüse bindi.

TKP: İcraat bekliyoruz

İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İETT Garajı’ndaki bayramlaşma töreninde “Vatandaş tepkisinde tabii ki haklıdır. Bu konuda biz, çok hassas davranıyor, mümkün  mertebe zam yapmamaya çalışıyoruz. Ama kurumun buna ihtiyacı var” demişti. Metrobüs eylemlerine öncülük eden Türkiye Komünist Partisi (TKP) Kadir Topbaş’ın bu sözleri üzerine dün “Topbaş’tan ‘icraat’ bekliyoruz” açıklaması yaptı. TKP, Topbaş’a “Söylediklerinin gereğini acilen yerine getir. Bizi oyalamayı, hesap oyunları ile kandırmayı aklından bile geçirme. Halka hakkını vermek yerine oyunbazlığa yeltenirsen, sokağa çıkarız, hakkımızı alırız” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/metrobus-zammina-karsi-yine-biletsiz-eylem_74685.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!