Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Metrobüsü İETT’nin ‘Altın Şoför’leri Kullanacak

Mart ayı başında Hollanda’dan İstanbul’a getirilerek İETT’nin Edirnekapı garajına alınan Phileas marka ilk metrobüs için şoförlere eğitim verildi.

ibb.gov.tr
1 Metrobüsü İETT’nin ‘Altın Şoför’leri Kullanacak

art ayı başında Hollanda’dan İstanbul’a getirilerek İETT’nin Edirnekapı garajına alınan Phileas marka ilk metrobüs için şoförlere eğitim verildi. Hollandalı uzman Harrie Fransen, ilk olarak dört İETT şoförüne aracı tanıtarak gerekli eğitimi verdi. Ardından bir haftalık teorik ve pratik eğitim programından geçirilen on şoför aracın teknik özellikleri ve kullanımı konusunda bilgilendirildi. Edirnekapı garajında tam gün eğitime alınan şoförler programı başarıyla tamamladı. Toplamda 50 adet olan ve bu yılsonuna kadar hizmete verilmesi planlanan metrobüsleri kullanmak üzere seçilen altın şoförler halen Avcılar-Topkapı hattında çalışan mercedes capacity marka otobüsleri kullanıyor. Phileas’lar İstanbul’a özel... Trafiğin yoğun olduğu ana arterlerdeki sorunu gidermeye yönelik düşünülen metrobüsler İstanbul için özel olarak üretildi. İki buçuk metre genişliğinde 26 metre uzunluğunda, yüksek yolcu kapasiteli araçlar, yüzde elli yakıt tasarruflu. Tüm tekerleklerin direksiyona bağlı olması nedeniyle kullanım rahatlığı sağlayan, ileri teknoloji bilgisayar sistemleriyle donatılmış Phileas’lar kendisine tayin edilen rotada şoförsüz de hareket edebiliyor. Ancak bu özellik İstanbul’da kullanılmayacak. İstanbul’un metrobüslerini İETT’nin altın şoförleri kumanda edecek. İETT’nin, başarılı şoförleri ödüllendirmeye yönelik geliştirdiği bir uygulama olan ‘altın şoför’ kapsamında her ay belirli kriterlere göre başarılı görülen sürücü personel çeyrek ya da yarım altınla ödüllendiriliyor. Altın şoför adını buradan alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/metrobusu-iettnin-altin-soforleri-kullanacak_60941.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • metrobüsün istanbul halkına hayırlı olmasını diliyorum, kadir topbaşa inanıyorum ki istanbul'un trafik sorununu çözecek ve tüm iett şoförlerine ve çalışanlarına kolaylıklar diliyorum. istanbul adlı bülteninizde iett'ye de yer verirseniz çok memnun olurum teşekkür ederim benim sloganım ULAŞIM BİZDEN SORULUR... YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!