Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

“Metroda Yıllık Gecikme Olmaz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, cuma günü kapılarını 78’inci kez açacak İzmir Enternasyonal Fuarı’nı (İEF) tanıtmak için basın toplantısı düzenledi. İEF’yle ilgili bilgiler veren Kocaoğlu, yapımı duran metro projeleri hakkında gazetecilerin ısrarlı sorularıyla karşılaştı. Fuar gündemini değiştirmek istemeyen Kocaoğlu, metroyla ilgili

Milliyet Gazetesi
“Metroda Yıllık Gecikme Olmaz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, cuma günü kapılarını 78’inci kez açacak İzmir Enternasyonal Fuarı’nı (İEF) tanıtmak için basın toplantısı düzenledi. İEF’yle ilgili bilgiler veren Kocaoğlu, yapımı duran metro projeleri hakkında gazetecilerin ısrarlı sorularıyla karşılaştı. Fuar gündemini değiştirmek istemeyen Kocaoğlu, metroyla ilgili herhangi bir çekince ve sakınca olmadığını, başka bir gün detaylı olarak soruları yanıtlayacağını belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı, metro projeleriyle ilgili daha önce 2009 ve 2010 yıllarının bitiş tarihi olarak verildiğinin hatırlatılması üzerine, “Hedeflerde gün, ay gecikmesi olur. Yıl gecikmesi olmaz. Aliağa-Menderes Raylı Sistem Projesi’nde sorun yok. Sadece Çiğli İstasyonu’yla Mavişehir depo alanı arasındaki elektrifikasyon-sinyalizasyon ihalesi iptal edildi. En kısa sürede yenisine çıkacağız. Projenin bütünü mükemmel olarak devam ediyor” dedi.

‘İyi niyetle çalışıyoruz’

Kocaoğlu, yüklenici firma Bozoğlu’yla inşaat sözleşmesi iptal edilen Üçyol- Üçkuyular metro hattıyla ilgili de doğru bir kulvarda olduklarını ifade etti, şöyle konuştu: “Önümüzdeki günlerde ve aylarda semeresini göreceğiz. Büyükşehir Belediyesi kendi sorumluluğu altında yapması gereken işler konusunda her türlü çalışmasını saniye kaybeden yerine getiriyor. İyi niyetle, samiyetle, art niyetsiz çalışıyoruz. Belediyenin 100’ün üzerinde şantiyesi var. Bir kısmında aksamalar olabilir. Bunların bazılarının süresi uzatılabilir veya iptal olabilir. Kendi hayatımızda, devlet işlerinde veya devlet kurumlarında, özel sektörde olduğu gibi hayatın bir parçası olan bu aksamalar aşılacak.”

Fuara katılımcı sayısı azaldı

Başkan Aziz Kocaoğlu, 6 Eylül’e kadar sürecek İEF’de katılımcı sayısının bu  yıl kriz nedeniyle azaldığını kaydetti. Kocaoğlu, “Bu kadar büyük bir krizde yüzde 5’e bile varmayan katılımcı daralmasını, gerçekten başarı olarak değerlendiriyoruz” dedi. Kocaoğlu,  15 farklı ürün grubunda bin 3 firmanın katılacağını, 52 ülkeden katılımcı beklendiğini açıkladı, şunları söyledi: “Temayı ‘İletişim teknolojileri ve telekomünikasyon’ olarak seçtik. Her sene dünya gündeminde olan bu konuya ağırlık verdik. Bu çerçevede fuarda 100 firma yer alacak. PTT tarafından ‘İletişimin Serüveni’ adlı sergi açılacak, 16 oturum ve bir  panel yapılacak. Ayrıca bilgi-iletişim seminerleri düzenlenecek.”

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/metroda-yillik-gecikme-olmaz_71728.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!