Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Metro'nun Üçüncü Aşamasını Alarko ve Makyol Yapacak

İstanbul Metrosu’nun üçüncü aşamasını Alarko Holding ile Makyol İnşaat Ortak Girişim Grubu yüzde 51'e 49 payla inşa edecek.

Vatan Gazetesi
Metro'nun Üçüncü Aşamasını Alarko ve  Makyol Yapacak

larko Holding A.Ş. borsaya bir açıklama yaparak, bağlı ortaklığı Alsim Alarko ile Makyol’un oluşturduğu ortak girişim grubunun İstanbul metrosu üçüncüsü aşaması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile 316.32 milyon euroluk sözleşme imzaladığını bildirdi.

Açıklamada, ortak girişim grubunun, İstanbul Metrosu III. Aşama 4. Levent-Ayazağa kesimi, Seyrantepe depo sahası ve depo bağlantı hatları ikmal inşaatı ve elektro-mekanik sistemler temin, montaj ve işletmeye alma işleri projesini, imzalanan sözleşmeyle İBB’ye karşı taahhüt ettiği belirtildi. Açıklamada, grupta Alsim’in payının yüzde 51, Makyol İnşaat’ın payının yüzde 49 olduğu, proje bedelinin ise 316 milyon 317 bin 214.16 euro, işin süresinin, sözleşmenin imzalanması ve yer tesliminden itibaren 1.095 takvim günü olduğu kaydedildi.

İkinci aşamada da var
Alsim daha önce Ankara-Eskişehir Hızlı Tren, Adana Metro Projesi ve İstanbul Metrosu Projesi’nin ikinci aşamasında bulunan ve 420 milyon dolarlık 5.2 kilometrelik Taksim-Yenikapı Metro Projesi’nde de yer alıyor. İstanbul Belediyesi’nin gerçekleştirdiği en büyük projelerden biri olan İstanbul Metrosu’nun ilk aşaması, Taksim-4. Levent arasında yapıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/metronun-ucuncu-asamasini-alarko-ve-makyol-yapacak_58220.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!