Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Sahibinden Eşek Promosyonlu,...

Milletvekili Araya Girdi, Satış Durdu

Manisa'nın Karakoca köyünün Sarıkaya mahallesinin ilgisizlik yüzünden yaşanmaz hale geldiğini öne sürerek, evlerini satışa çıkaran vatandaşlara milletvekilinden destek geldi.

Yeni Asır Gazetesi
Milletvekili Araya Girdi, Satış Durdu

Manisa'nın Karakoca köyünün Sarıkaya mahallesinin ilgisizlik yüzünden yaşanmaz hale geldiğini öne sürerek, evlerini satışa çıkaran vatandaşlara milletvekilinden destek geldi. Erzurum'dan yaklaşık 40 yıl önce göç ettikleri mahallede, İzmir ve Manisa arasına sıkışıp unutulduklarını söyleyen Arslan Kırmızıkaya, "Mahallemizi alana, demirbaş listesine kayıtlı eşeği de bedava vereceğiz" diyerek gündeme geldikten sonra ilk ziyaretçileri MHP Manisa Milletvekili Erhan Akçay oldu. Akçay, "Böyle satış olmaz, sizi yalnız bırakmayız" dedi.

Karakoca'ya bağlı 250 nüfuslu mahallenin ileri gelenlerinden Arslan Kırmızıkaya, geçen hafta yol kenarına bir masa ve sandalye koyup üzerine de "Satılık köy. Toplam nüfus 250. Biri bayan, 4'ü hacı. 25 çocuk, 80 genç, geri kalan ise orta yaşlı. Mal beyanı: 1 traktör, 4 taksi, 2 motosiklet, 15 baş hayvan, 30 keçi, bir eşek" yazılı levhayla müşteri beklemeye başlamıştı.

İkna etti

Aile meclisinde aldıkları kararı uygulamaya koyduklarını belirten Kırmızıkaya, "Erzurum'dan 1970'li yıllarda göç ettik. Karakoca köyüne bağlı tescilli mahalle olduk. Bizi ne dinleyen var ne de sorunlarımıza çare olan. İzmir'e 20 kilometre, Manisa'ya 10 kilometre mesafede, arada unutulduk" dedi. Kırmızıkaya, 2002 yılındaki depremde dört evin yıkıldığını, buna rağmen yine yardım görmediklerini söyledi.

MHP Manisa milletvekili Erkan Akçay, partililerle birlikte köye giderek ailelerin sözcüsü seçilen Arslan Kırmızıkaya ile görüştü ve ikna ederek satıştan vazgeçirdi. "Böyle şey olmaz" diyerek satış levhasını kaldırtan Akçay, "Sarıkaya mahallesinin dertlerini, ilgili bakanlıklara ileteceğim ve burasının gelişimi için gereken çalışmayı yaptıracağım. Su, yol ve  elektrik sorunu bitecek. Afetten zarar gören 7 evin onarımı için de gereken mali desteğin sağlanması amacıyla, ilgili birimler nezdinde girişimlerde bulunacağım. Afet fonundan para çıkarmaya çalışacağız" diye konuştu.

Levhayı kaldırdı

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay'ın uzun süre ikna etmek için uğraştığı Arslan Kırmızıkaya, sonunda, "peki" dedi. Milletvekili Akçay'ın gözü önünde 'satılık' levhasını ve masayı kaldıran Kırmızıkaya, "Size güveniyoruz. Mahalleyi satmaktan vazgeçtik. Fakat sorunlarımız halledilmezse, yine satmaktan başka çaremiz kalmazsa, satarız. O zaman bize gücenmeyin" demeden de geçmedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/milletvekili-araya-girdi-satis-durdu_67033.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!